به‌روز شده در: ۱۶:۴۹ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۹۰۶۰
تاريخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
توضیح مدیرعامل کارخانه ایران پوپلین درباره انتشار یک خبر
در پی انتشار خبری با موضوع خروج ماشین‌آلات بافنده ایران پوپلین، مدیران این شرکت توضیحاتی را ارایه کردند.
به گزارش کارگر نیوز، به دنبال انتشار خبری با عنوان "خروج شبانه ۴۸ دستگاه ماشین‌آلات بافنده ایران پوپلین در سکوت مسئولان/تلاش کارگران بی‌نتیجه ماند" که در تاریخ اول خرداد ماه سال جاری منتشر شد، مدیریت این شرکت جهت تنویر افکار عمومی توضیحاتی مکتوبی را در اختیار ما قرار داد.
 
متن کامل این پاسخ که به منظور روشن ساختن ذهن مخاطبان رسانه ها منتشر شده است، به شرح زیر است:
 
بسمه تعالی
 
ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن ماه رمضان نکاتی را در خصوص خبری که در مورخ ۱/۳/۹۷ با کد خبری ۶۲۵۳۹۴ با عنوان خروج دستگاه شبانه ۴۸ دستگاه ماشین‌آلات بافنده ایران پوپلین در سکوت مسوولان/تلاش کارگران بی‌نتیجه ماند را جهت تنویر افکار عمومی و تصحیح خطا به اطلاع می‌رساند. خواهشمندم جوابیه مذکور طبق قانون در ذیل خبر درج گردد.
 
تصویری که در ابتدای خبر درج شده مربوط به تعداد قلیلی از سهامداران جزء شرکت می‌باشد و به هیچ عنوان تجمع کارگری نبوده و احدی از کارگران در این جمع حضور ندارد. ضمنا ۴۸ دستگاه ماشین الات بافندگی از دستگاه‌هایی بوده که عمری بیش از ۴۳ سال داشته و کاملا اسقاط و از لحاظ تکنولوژی در سطح نازلی قرار دارد. فروش این ماشین‌آلات قدیمی از تکالیف مجمع و دستور هیات مدیره شرکت بوده است و همچنین وجه فروش این ماشین آلات طبق دستور هیات مدیره شرکت الزاما می‌بایست در جهت نوسازی و بازسازی بعضی ماشین‌آلات شرکت هزینه گردد. از غیرکارشناسی بودن اعتراض این تعداد معترض (سهامدار) همین بس که فروش ماشین‌آلات این شرکت سهامی عام را به مدیر کارخانه منتسب نموده‌اند.
 
ضمنا خریدار این ماشین آلات ایرانی می‌باشد.
 
لازم به ذکر است که این شرکت جهت نوسازی و بازسازی کارخانجات معظم ایران پوپلین اقدام به تهیه طرح توجیهی در خصوص تعمیر، نوسازی و خرید ماشین‌آلات جدید نموده که به زودی طرح مذکور ارائه و اجرایی خواهد شد.
 
اصولا عامل اصلی مشکلات شرکت ایران پوپلین و بسیاری از شرکت‌های نساجی کشور وجود ماشین‌آلات قدیمی و غیر موجه تولیدی می‌باشد.
 
استاندار تعویض ماشین‌آلات نساجی نهایتا ۱۰ سال می‌باشد. در انتها از آن خبرگزاری محترم و اصحاب رسانه عاجزانه استدعا دارم در این شرایط حساس نسبت به صحت و سقم اخبار ارسالی و دریافتی دقت بیشتری نمایند.