به‌روز شده در: ۱۵:۵۸ - ۱ خرداد ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۹۰۶۶
تاريخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
/شهرداری: پیگیری می‌کنیم اما کارگران همکاری ندارند
ادامه بلاتکلیفی کارگران اخراجی شهرداری طبس
درحالی‌که حدود ۲۰ کارگر اخراجی شهرداری طبس از ادامه وضعیت بیکاری خود خبر می‌دهند، مدیر روابط عمومی شهرداری طبس از پیگیری وضعیت اشتغال این تعداد کارگر خدماتی خبر داد.
به گزارش کارگر نیوز، حسن قیصری (روابط عمومی شهرداری گلشن طبس) در تشریح مشکلات ۲۰ کارگر تعدیل شده شهرداری طبس گفت: کارگرانی که اخراج شده‌اند تحت مسئولیت یک شرکت تامین‌کننده نیروی انسانی بوده و در بخش خدماتی شهرداری مشغول کار بودند.
 
او گفت: سالهاست نیروی انسانی شهرداری طبس توسط شرکت‌های پیمانکاری تامین می‌شود و کارگرانی که اخیرا اخراج شده‌اند از نیروی‌های یکی از این شرکت‌ها بودند.
 
به گفته وی، شهرداری طبس بعد از اخراج این تعداد نیروی کار به دنبال اشتغال آنها در یکی از واحدهای معدنی منطقه بود و نظر موافق مدیران این شرکت معدنی را درباره اشتغال تعدادی از این کارگران گرفته است، اما متاسفانه مشکل اینجاست که زمانی که این موضوع را به کارگران منتقل کردیم؛ استقبال نکردند و فقط دو نفرشان برای انجام کارهای مقدماتی به شرکت مدکور مراجعه کرده‌اند.
 
قصری تصریح کرد: در حال حاضر وضعیت اشتغال این دو کارگر که مدارک مورد نیاز خود را به شرکت مذکور ارسال کرده‌اند درست شده و طی چند روز آینده مشغول کار می‌شوند.
 
قیصری در خصوص پرداخت مطالبات مزدی کارگران اخراجی گفت: شهرداری با کمبود منابع مالی روبروست به همین دلیل کارگران اخراجی نیز همانند مجموع کارگران شاغل در شهرداری جندین ماه مطالبات مزدی طلب دارند که باید تسویه حساب شوند.
 
اول خرداد ماه جاری، حدود ۲۰ نفر از کارگران پیمانی «شهرداری طبس» در استان خراسان جنوبی با میانگین ۱۰ تا ۱۵ سال سابقه کار به دلیل عدم نیاز از سوی کارفرما اخراج شدند.