به‌روز شده در: ۱۶:۴۹ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۹۰۶۹
تاريخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
فعالیت کارخانه «آساک دوچرخ » با ۳۰ کارگر از سر گرفته‌ شد
فعالیت تولیدی کارخانه «آساک دوچرخ» قوچان پس از ۱۶ ماه تعطیلی، با ۳۰ کارگر از سر گرفته شد.
به گزارش کارگر نیوز، علی حبیبی‌کیا (رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت قوچان) گفت: کارخانه «آساک دوچرخ» قوچان پس از ۱۶ ماه تعطیلی و وقفه در فعالیت تولیدی، با استفاده از تسهیلات حمایتی دوباره با ۳۰ کارگر فعال شد.
 
 به گفته وی، با پیگیری‌های مسئولان شهرستان قوچان، همراهی وزارت صنعت، معدن و تجار و حمایت دولت، ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی از محل اعتبارات رونق تولید برای این کارخانه تصویب و تاکنون ۵۰ میلیارد ریال آن پرداخت شده است.
 
وی ادامه داد: این تسهیلات صرف ترخیص سه کانتینر قطعات دوچرخه از گمرک و هزینه‌های جاری شد. کانتینرها بیش از یک سال و نیم در گمرک بندرعباس مانده بود. بخشی از تسهیلات نیز جهت پرداخت یکسری مطالبات کارگری و هزینه‌های جاری کارخانه آساک دوچرخ هزینه شده است.
 
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت قوچان گفت: در گام نخست بازگشایی این کارخانه یک خط مونتاژ دوچرخه راه‌اندازی و ۳۰ کارگر مشغول به کار شده‌اند.
 
وی راه‌اندازی کامل این کارخانه را موجب ایجاد اشتغال برای ۲۱۰ نفر اعلام و بیان کرد: کارخانه دوچرخه‌سازی قوچان هم اینک معادل مبلغ مصوب تسهیلات، به دستگاه‌های خدمات‌رسان بدهکار بوده و مطالبات کارگری دارد. بر این اساس فعالیت این واحد تحت نظارت است و درآمد حاصل از محل فروش و منابع مالی آن با نظارت دادستانی و مسئولان برای پرداخت هزینه‌های جاری و پرسنلی، مطالبات معوق و بدهی به دستگاه‌ها استفاده می‌شود.
 
او افزود: در صورت ادامه روند به صورت طبیعی و برنامه‌ریزی شده فعالیت کارخانه آساک دوچرخ پیش‌بینی می‌شود ظرف یک سال آینده این واحد به ظرفیت کامل تولید و فعالیت خود برسد.
 
کارخانه دوچرخه آساک دوچرخ که فعالیت تولیدی آن از سال ۱۳۷۶ آغاز شد، به خاطر برخی مشکلات مالی برای مدتی تعطیل شده بود.