به‌روز شده در: ۱۵:۴۷ - ۴ ارديبهشت ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۹۶۲۶
تاريخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
نرخ بیکاری در منطقه یورو کاهش یافت
نرخ بیکاری منطقه یورو تا پایان ماه ژوئن به ۸.۳ درصد رسید که در مقایسه با ۹ درصد مدت مشابه سال قبل حدود ۱۰ درصد کاهش یافته است.
به گزارش کارگر نیوز، به نقل از دفتر آمار اتحادیه اروپا، نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا نیز به ۶.۹ درصد کاهش یافته است. این نرخ بیکاری کماکان پایین ترین نرخ ثبت شده در کشورهای عضو این منطقهاز ماه می سال ۲۰۰۸ محسوب می شود. هم چنین در مقایسه با ماه می نرخ بیکاری هم در ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا و هم در ۱۹ کشور عضو منطقه یورو نسبتا بدون تغییر باقی مانده است.
 
این دفتر تخمین زده است حدود ۱۷.۱۰۵ میلیون مرد و ۱۳.۵۷ میلیون زن در منطقه یورو تا پایان ماه ژوئن بیکار بوده اند. در مقایسه با ماه می، شمار شاغلان در اتحادیه اروپا ۴۰۰۰نفر و در منطقه یورو ۱۴هزار نفر افزایش یافته است. در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته هم شمار بیکاران در اتحادیه اروپا ۱.۶۵۷ میلیون نفر و در منطقه یورو ۱.۱۴۶ میلیون نفر کاهش داشته است.
 
در بین کشورهای عضو، کمترین نرخ بیکاری متعلق به جمهوری چک با ۲.۴ درصد و آلمان با ۳.۴ درصد بوده است. از سوی دیگر بیترین نرخ بیکاری در یونان با ۲۰.۲ درصد و اسپانیا با ۱۵.۲ درصد مشاهده شده است.
 
در مقایسه با سال قبل، بیشترین افزایش نرخ بیکاری در قبرس مشاهده شده است که نرخ بیکاری ان از ۱۱ درصد به ۸.۲ درصد کاهش یافته است و پس از این کشور، پرتغال (از ۹.۱ درصد به ۶.۷ درصد) و کرواسی (از ۱۱.۱ درصد به ۹.۲ درصد) قرار دارند. استونی و اسپانیا از دیگر کشورهای موفق اروپایی در زمینه کاهش نرخ بیکاری بوده اند.
 
تا پایان ماه ژوئن، ۳.۴۱۵ میلیون نفر از جوانان زیر ۲۵ سال اروپایی بیکار بوده اند که ۲.۴۱۲ میلیون نفر آن ها ساکن منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، شمار جوانان بیکار در اتحادیه اروپا ۳۸۶هزار نفر و در منطقه یورو ۲۶۶هزار نفر کاشه داشته است. نرخ بیکاری جوانان در اتحادیه اروپا ۱۵.۲ درصد و در منطقه یورو ۱۶.۹ درصد بوده است.
 
کمترین نرخ بیکاری جوانان متعلق به مالت با ۵.۵ درصد، آلمان با ۶.۲ درصد و هلند با ۷.۲ درصد بوده است و بالاترین نرخ بیکاری جوانان در یونان با ۴۲.۳ درصد، اسپانیا با ۳۴.۱ درصد و ایتالیا با ۳۲.۶ درصد مشاهده شده است.