به‌روز شده در: ۱۵:۴۷ - ۴ ارديبهشت ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۹۶۳۲
تاريخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
در گفت‌وگو مطرح شد؛
بلاتکلیفی۶ ساله کارگران بزرگترین کارخانه صابون‌سازی خاورمیانه
رمضانی گفت: "شرکت پویا اقتصاد استوار" خریدار ملک کارخانه "صابون‌سازی یاس خرمشهر" است نه برند آن.
به گزارش کارگر نیوز، رمضانی (مدیر سابق شرکت پویا اقتصاد استوار) در تشریح مشکلات کارگران کارخانه"صابون‌سازی یاس خرمشهر" گفت: "شرکت پویا اقتصاد استوار" خریدار ملک کارخانه "صابون‌سازی یاس خرمشهر"است نه برند آن.  
 
وی در ادامه افزود: پس از اعلام ورشکستگی کارخانه "یاس خرمشهر" توسط دادگستری خرمشهر در سال ۹۳، شرکت "پویا اقتصاد استوار" در سال ۹۵ از طریق مزایده ملک کارخانه را خریداری و کارخانه و برند "یاس خرمشهر" به هیچ شرکتی واگذار نشد و طبق قانون، کارفرما همان شرکت یاس خرمشهر است.
 
وی در پایان افزود: تعیین تکلیف کارگران واحد‌های ورشکسته برعهده اداره کار استان یا شهر است و با توجه به ورشکستگی کارفرما، تعیین تکلیف کارگران برعهده اداره کار شهرستان است. کارفرما هم مطابق قانون، لیست کارگران را به اداره کار جهت تعیین تکلیف ارائه داده است.
 
به گفته یکی از کارگران این واحد تولیدی، در این کارخانه ۱۵۰ کارگر به طور مستقیم مشغول به کار بودند و بعد از توقف تولید در سال ۹۱، تمامی این کارگران بلاتکلیف شدند. تعدادی از کارگران علی‌رغم داشتن ۲۰ سال سابقه کار سخت‌و‌زیان‌آور با حداقل حقوق بازنشسته و مابقی وضعیت مشخصی ندارند.