به‌روز شده در: ۱۲:۵۰ - ۳ فروردين ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۹۶۳۶
تاريخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۳
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
در گفت‌وگو مطرح شد:
تغییر وزیر کار در شرایط بحرانی مشکلات را تشدید می‌کند/ به‌جای استیضاح ربیعی فکری به حال معیشت مردم کنید
کارگر نیوز: عضو هیأت مدیره مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران گفت: وزیر کار در بعضی موارد خواسته‌های طبقه کارگر را مرتفع نساخته و مطمئناً باید پاسخگو باشد ولی در این شرایط، جابجایی چاره کار نیست و مشکلات روزمره را تشدید می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری کارگر نیوز، محمدرضا تاجیک عضو هیأت مدیره مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران در رابطه با طرح استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماع ، گفت: با توجه به مشکلات گسترده بوجود آمده در بخش صنعت و تولید، تورم روزافزون و کاهش قدرت خرید قشر کارگر می‌توان به جرأت بیان کرد که در این شرایط بحرانی، جابجایی وزیر مربوطه نه تنها مشکلات روزمره را حل نمی‌کند بلکه آنها را به‌دلیل زمان نامناسب جابجایی، تشدید می‌کند.
 
رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران گفت: نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی به‌جای استیضاح وزیر کار در این شرایط حساس، می‌بایست فکر بهتری در خصوص شرایط به‌ وجود آمده اقتصادی نمایند و همچنین وزرای صنعت و معدن، اقتصاد می‌بایست پاسخگوی شرایط حال حاضر باشند و برنامه‌های خود را برای برون‌رفت از این شرایط اعلام نمایند.
 
تاجیک افزود: وزیر کار در بعضی موارد خواسته‌های طبقه کارگری را مرتفع نساخته و مطمئناً باید پاسخگو باشد ولی در این شرایط ، جابجایی چاره کار نبوده و می‌بایست با برگزاری جلسات و مطرح کردن و بررسی مشکلات، آنها را مرتفع ساخت.
 
نماینده مجمع عالی نمایندگان کارگران در شورای عالی کار گفت: نمایندگان مجلس می‌بایست فکری برای معیشت روزمره کارگران کرده و به‌جای جناح‌بندی سیاسی و استیضاح خارج از عرف و روال عادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اندیشه‌ای برای معیشت روزمره کارگران کشور نمایند تا هر روزه شاهد کوچکتر شدن سفره‌ی آنها و از دست دادن حداقل‌های زیستن نباشیم.