به‌روز شده در: ۱۵:۴۷ - ۴ ارديبهشت ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۹۶۴۰
تاريخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۷
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
در نظر گرفتن 160 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در گلستان
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گلستان با بیان این‌که طرح‌های اشتغالزایی و اقتصادی در روستاها مورد حمایت جدی قرار می‌گیرد، گفت: 160 میلیارد تومان تسهیلات با نرخ سود 4 تا 6 درصد برای حمایت از اشتغال روستایی در گلستان در نظر گرفته شده است.
به گزارش کارگر نیوز، مهندس «حسین پیشقدم» در جلسه هم‌اندیشی و هماهنگی در خصوص طرح‌های توسعه پایدار منظومه، سند توسعه و اشتغالزایی، گفت: 119 روستای استان در هدف بند الف ماده 27 برنامه ششم توسعه در راستای توسعه و بهبود اشتغال روستایی قرار دارد.
 
وی افزود: حضور مشاوران استان‌های دیگر در گلستان می‌تواند زمینه مراوداتی بین گلستان و دیگر استان‌ها را فراهم آورد.
 
پیشقدم خطاب به مشاوران طرح، خاطرنشان کرد: 625 روستای استان بالای 100 خانوار جمعیت دارند و می توانید از ظرفیت افراد تاثیر گذار در روستاها جهت ارتقا داده و اطلاعات خود استفاده کنید.
 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گلستان، شاخص انتخاب روستاها را نظر کارشناسی فرمانداری ها دانست و گفت: باید تلاش کنید طرح ها واقع گرایانه و ملموس باشد و در عین حال ما نیز تلاش می کنیم با استفاده از طرح های شما مشاوران به پروژه های خوب اشتغالزایی و اقتصادی برسیم.
 
وی گفت: کار اجرایی در کنار کار مطالعاتی برای ما ارزشمند است و ارائه طرح‌هایی که چرخه اقتصادی در روستا و منطقه ایجاد کند ارزشمند است.
 
پیشقدم ادامه داد: حتی اگر مشاوران برنامه مشخصی را برای طرح و پروژه نیمه کاره‌ای ارائه کنند ما از آنان حمایت می‌کنیم و به یکی از 9 روش واگذاری ادامه همکاری خواهیم داد.
 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گلستان با اشاره به سند آمایش سرزمین استان، یادآور شد: 37 سند برای آمایش سرزمین استان آماده شده که مشاوران می‌توانند از اطلاعات و داده‌های آن استفاده کنند.