به‌روز شده در: ۱۵:۴۷ - ۴ ارديبهشت ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۹۶۶۴
تاريخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
پارک‌های فناوری، فرصتی برای ورود جوانان به بازار کار
رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان گفت: پارک‌های علم و فناوری بعنوان فرصتی برای ورود جوانان به بازار کار محسوب می‌شوند.
به گزارش کارگر نیوز، داوود مرادخانی در جمع خبرنگاران با تاکید بر ضرورت فراهم کردن فضای کسب و کار برای جوانان، اظهار کرد: یکی از ارکان اصلی فراهم کردن این فضاها پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد هستند.
 
وی یادآور شد: استان زنجان به عنوان آخرین استان با حمایت‌های مسئولان استان در پایان سال 96 صاحب پارک علم و فناوری شد.
 
مرادخانی تاکید کرد: در پارک‌های علم و فناوری ما وظیفه داریم فضایی ایجاد کنیم تا جوان‌ها و نحبگانی که دارای ایده و مهارت بالا هستند، فضای ورود آنها به بازار کار فراهم شود تا از ظرفیت آنها برای پیشرفت کشور استفاده کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه وظیفه داریم به‌عنوان دستگاه استانی به همه شهرستان‌ها برای گسترش مراکز رشد مراجعه کنیم، ادامه داد: بر اساس همکاری‌هایی که وجود داشته است، خرم‌دره و ابهر جزو اولین شهرستان‌هایی هستند که موفق شدیم در آنها حضور پیدا کرده و مذاکراتی در این حوزه داشته باشیم.
 
رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان با تاکید بر اینکه به محض اینکه یک مکان مناسب برای فعالیت مرکز رشد در شهرستان خرم‌دره تعیین شود، این مرکز آغاز به کار خواهد کرد، یادآور شد: تلاش می‌شود از منابع مختلف استانی و شهرستانی که در اختیار داریم، زمینه فعالیت مراکز رشد را فراهم کنیم.
 
مرادخانی با تاکید بر اینکه شروع کار برای سوددهی در شهرستان زمان می‌برد، خاطر نشان کرد: باید از شرایط منطقه آگاهی داشته باشیم و استعدادهای آنان را شناسایی کنیم تا بتوان در این عرصه حرفی برای گفتن داشت.
 
رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان گفت: پارک علم و فناوری به‌عنوان یکی از حلقه‌های واسط میان محیط‌های دانشگاهی و تجاری، مراکز و شهرک‌های صنعتی تلقی می‌شود و حوزه عملکرد آنها، تلفیقی از عملکردهای علم و فناوری است.