به‌روز شده در: ۰۸:۴۴ - ۴ تير ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۰۱۳۸
تاريخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۲
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی:
مابه‌التفاوت افزایش حقوق سال ۹۷ بازنشستگان تأمین اجتماعی پرداخت شد
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: مابه‌التفاوت مربوط به افزایش حقوق سال۹۷ بازنشستگان و مستمری‌بگیران به طور کامل و برای تمامی سطوح پرداخت و تسویه شده است.
به گزارش کارگر نیوز، سیدتقی نوربخش با اعلام این خبر گفت: برای پرداخت مابه التفاوت حقوق بازنشستگان و مستمری‌‌‌‌‌بگیران در سال جاری ۱۲۰۰ میلیارد تومان تجهیز منابع صورت گرفته است.
 
وی ارائه خدمات کوتاه‌‌‌مدت سازمان تأمین اجتماعی به صورت متمرکز را از دیگر اقدامات مهم دانست و اظهار داشت: بیمه‌‌‌شدگان برای دریافت خدمات کوتاه‌‌‌‌‌مدت شامل بیمه بیکاری، کمک هزینه ایام بارداری، غرامت دستمزد ایام بیماری، اروتز و پروتز، کمک هزینه کفن و دفن و کمک هزینه ازدواج می‌توانند به تمامی شعب سراسر کشور مراجعه کنند و محدودیت مراجعه به شعبه محل بیمه‌پردازی رفع شده است.
 
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه متمرکز شدن ارائه خدمات کوتاه مدت زمینه ساز غیرحضوری شدن استفاده از این بخش از خدمات سازمان تأمین اجتماعی است، تصریح کرد: به‌‌‌‌زودی و طی ماه‌های آینده این خدمات به صورت غیر حضوری و بدون مراجعه به شعب نیز قابل ارائه خواهد بود.
 
نوربخش ادامه داد: یک سوم مراجعات حضوری به شعب تأمین اجتماعی برای دریافت خدمات کوتاه‌‌‌مدت است و با غیر حضوری شدن این بخش از خدمات پیش‌‌‌‌بینی می‌کنیم که حجم قابل توجهی از مراجعات کاهش یابد.
 
وی با اشاره به صدور دو بخشنامه برای تسهیل بیمه زنان خانه‌دار خاطرنشان کرد: زنان خانه‌دار اعم از مجرد یا متاهل می‌توانند با مراجعه به شعب تأمین اجتماعی تحت پوشش این سازمان قرار گیرند.
 
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی افزود: درصد حق بیمه پرداختی همچنین دستمزد مبنای کسر حق بیمه برای زنان خانه‌دار با رعایت ضوابط قانونی انتخابی است. دستمزد مبنای کسر حق بیمه برای تمامی مشاغل تحت پوشش تأمین اجتماعی بین حداقل دستمزد تا ۷ برابر حداقل دستمزد تعیین می‌شود.