به‌روز شده در: ۱۵:۲۲ - ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۰۴۰۵
تاريخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
افزایش یک میلیون تومانی حقوق بازنشستگان کشوری تکذیب شد
خبر افزایش حدود یک میلیون تومانی حقوق بازنشستگان کشوری پس از اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تکذیب شد.
به گزارش کارگر نیوز، محمدرضا افشار (سخنگوی صندوق بازنشستگی کشوری) اعلام کرد: در پی انتشار خبری در خصوص همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری از قول مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری در برخی خبرگزاری‌ها و‌ رسانه‌ها با عنوان "حقوق بازنشستگان در سال آینده پس از همسان‌سازی حدود یک میلیون تومان افزایش خواهد یافت" یادآور می‌شوم رقمی که رسانه‌ها اعلام کرده‌اند صحیح نبوده و افزایش مبلغ یک میلیون تومان حقوق برای هر بازنشسته تکذیب می‌شود.
 
 افشار افزود: بهبود معیشت بازنشستگان جز اولویت های اصلی صندوق بازنشستگی است و همانگونه که پیش از این بارها اعلام شده همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از برنامه‌های مهم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده و اقدامات لازم در حال انجام است.
 
وی افزود: بنابراین مجددا تاکید می‌کنم که برای اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان  ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار  مورد نیاز است. لذا از دولت محترم تدبیر و امید و نمایندگان  فرهیخته مجلس که همواره حامی قشر بازنشستگان هستند، مجدانه در خواست می‌کنم از این رقم مبلغ ۱۵ هزار میلیارد تومان آن را در بودجه سال آینده  پیش‌بینی کنند تا انشالله پس از  تصویب این رقم در مجلس، صندوق بازنشستگی کشوری بتواند نسبت به افزایش حقوق بازنشستگان تحت پوشش اقدامات لازم  را انجام دهد.
 
وی افزود: البته نباید فراموش کرد که دریافتی هریک از بازنشستگان متفاوت بوده و در این زمینه میزان افزایش حقوق پس از طی مراحل تصویب و ابلاغ بودجه سال ۹۸ مشخص خواهد شد.
 
افشار ابراز امیدواری کرد: با عنایت ویژه دولت و مجلس در بودجه ۹۸، شاهد بهبود ملموس حقوق بازنشستگان این صندوق باشیم.