به‌روز شده در: ۱۵:۲۲ - ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۰۶۹۹
تاريخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
در گفت‌وگو با مطرح شد؛
پرداخت دو ماه دستمزد کارگران فولاد اهواز/ خواسته‌های کارگران خوزستان را پیگیری می‌کنیم
مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت‌تپه، 2 ماه دستمزد از چهار ماه را دریافت کرده‌اند و به کارگران گروه ملی فولاد اهواز تا هفته آتی 2 ماه از سه ماه دستمزدهای معوقه پرداخت می‌شود.
به گزارش کارگر نیوز، کریم یاوری (مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، که به عنوان نماینده وزیر در امور بررسی بنگاه‌های مشکل‌دار به خوزستان رفته بود، اعلام کرد: کارفرمای گروه ملی فولاد اهواز بر اساس دسته‌بندی انجام شده داخل کارگاهی، کارگران زیردیپلم طی چهارشنبه(7 آذر)، کارگران دیپلم پنجشنبه(8 آذر) و سایر کارگران در هفته آتی، 2 ماه از سه ماه دستمزد معوقه خود را دریافت می‌کنند.
 
وی افزود: با توجه به اینکه کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت‌تپه، 2 ماه دستمزد از چهار ماه را دریافت کرده و کارگران گروه ملی فولاد اهواز تا هفته آتی 2 ماه از سه را دریافت می‌کنند، لازم است برای کار و تولید محصول به کارگاه مراجعه کنند تا مابقی معوقات از فروش تولیدات شرکت، حاصل زحمات کارگران پرداخت شود.
 
یاوری تصریح کرد: ایجاد تشکل‌های رسمی و قانونی و سایر خواسته‌های قانونی کارگران از طریق زیرمجموعه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال پیگیری است.