به‌روز شده در: ۱۵:۲۲ - ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۰۷۲۸
تاريخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
بعد از گذشت ۲۸ روز اعتراض؛
آژیر تولید در هفت تپه به صدا درآمد
اعتراض صنفی کارگران نیشکر هفت‌تپه پس از گذشت بیست و هشت روز، لحظاتی قبل خاتمه یافته و کارگران با به صدا درآوردن آژیر تولید در بخش‌های مختلف به فعالیت حرفه‌ای خود مشغول کار شدند.
به گزارش کارگر نیوز، منابع کارگری در مجتمع نیشکر هفت تپه از خاتمه اعتراض صنفی حدودا چهار هفته‌ای کارگران این واحد صنعتی و بازگشت به کار تمامی کارگران شاغل در واحد کشاورزی و صنعتی این مجتمع خبر می‌دهند.
 
بر پایه این اظهارات، به دنبال مذاکرات صنفی کارگران که با مدیریت جدید مجتمع انجام شد، اعتراض صنفی کارگران نیشکر هفت‌تپه پس از گذشت نزدیک به ۲۸ روز خاتمه یافته و در حال حاضر کارگران بخش‌های مختلف به فعالیت حرفه‌ای خود مشغولند.
 
این کارگران از  چهارهفته پیش در اعتراض به محقق نشدن مطالبات مزدی و سایر خواسته‌های نیروهای شاغل و بازنشسته بخش‌های مختلف کشاورزی و صنعتی در اعتراض صنفی به سر می‌بردند.
 
پرداخت معوقات مزدی، انعقاد قرارداد کار با ۱۵۰۰ کارگر روزمزد، تعیین تکلیف وضعیت کارخانه و تعمیرات آن، اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل، پرداخت مطالبات بیمه‌ای کارگران فصلی، پرداخت هزینه بازنشستگی کارگران مشمول، برطرف شدن بحث تقسیم اراضی، تغییر مدیریت ... ازجمله مطالباتی است که کارگران معترض در چهارهفته گذشته خواستار شده‌اند.