به‌روز شده در: ۱۶:۳۲ - ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۱۱۹۲
تاريخ انتشار: ۱۵ دي ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۳
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
بیکاری حدود ۳۲۰ کارگر فصلی معدن آق‌دره با شروع فصل سرما /تعداد کارگران بیکار نسبت به سال قبل افزایش یافته است
در معدن طلای آق‌دره حدود ۵۳۰ کارگر مشغول کار هستند که قرارداد کار حدود ۳۲۰ کارگر فصلی با شروع فصل زمستان تمدید نشده است.
به گزارش خبرنگار ایلنا، منابع کارگری در معدن طلای آق‌دره از بیکاری دوباره کارگران فصلی این واحد معدنی از آبان ماه سال جاری خبر می‌دهند.
 
برپایه اظهارات کارگران؛ در این واحد معدنی حدود ۵۳۰ کارگر مشغول کار هستند که قرارداد کار حدود ۳۲۰ کارگر فصلی با شروع فصل زمستان تمدید نشده است.
 
به ادعای این کارگران؛ سال گذشته کارفرما حدود ۲۴۰ نفر از کارگران فصلی را با شروع فصل سرما تعدیل کرده بود اما این رقم در سال جاری به ۳۲۰ نفر رسیده است.
 
به نقل از کارگران گفته می‌شود که آنها در بهار هر سال فعالیت خود را در معدن آق‌دره شروع کرده و تا شروع سرمای فصل زمستان به همکاری خود با این واحد معدنی ادامه می‌دهند.
 
کارگران با یادآوری اینکه هر یک از کارگران فصلی از یک تا ده سال سابقه کار در معدن طلای آق دره دارند، افزودند:  زمان بازگشت به کار این تعداد کارگر تا بهار سال بعد است اما هیچ تضمینی برای بازگشت به کار آنها از سوی پیمانکار بعد از ایام بیکاری وجود ندارد.
 
به گفته این کارگران؛ از قرار معلوم کارفرما با این استدلال که سرمای فصل زمستان مانع از فعالیت کارگران فصلی می‌شود به قرارداد کاری آنها خاتمه می‌دهد.
 
معدن طلای آق دره در ۲۵ کیلومتری شهرستان تکاب در منطقه سرد سیر آذربایجان غربی قرار دارد.