به‌روز شده در: ۱۶:۳۲ - ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۱۲۱۱
تاريخ انتشار: ۱۸ دي ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۴
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
خطر بیکاری ۲ میلیون کارگر پیمانکاری با تصویب ماده ۱۲ قانون حداکثر توان تولید
دبیرکل انجمن‌های صنفی کارگری کشوربا اشاره به طرح هایی در مخالفت با سازمان تأمین اجتماعی و کارگران گفت:تصویب قانون ۱۲ حداکثر توان تولید حق بیمه دو میلیون کارگر را که در کارگاه های ثابت و غیر ثابت پیمانکاری کار می کنند کاملاً به خطر می اندازد.
هادی ابوی،دبیرکل انجمن‌های صنفی کارگری کشور در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره ماده 12 قانون پیشنهادی حداکثر توان تولید  گفت: متأسفانه باردیگرنمایندگان مجلس بارها طرح هایی در مخالفت با سازمان تأمین اجتماعی و کارگران را در مجلس مطح کرده اند اینبار در ماده 12 قانون پیشنهادی حداکثر توان تولید، باز هم در لحظه آخر پیشنهاد کرده اند تا ضرایب حق بیمه که به قراردادهای پیمانکاری اعمال می شود در کارگاه های ثابت و غیر ثابت اعمال نگردد و پیمانکار فقط لیست بیمه بدهد.
 
 وی ادامه داد: تصویب این قانون حق بیمه دو میلیون کارگر را که در کارگاه های ثابت و غیر ثابت پیمانکاری کار می کنند را کاملاً به خطر می اندازد چرا که برای همه اثبات شده بازرسی در کارگاه های غیر ثابت تقریباً غیر ممکن می باشد و پیمانکاران اینگونه کارگاه ها اگر قرار باشد فقط لیست بیمه بدهند و دیگر به قرارداد آنها ضریب بیمه نخورد، مطمئناً حق بیمه کارگران و لیست بیمه آنها را به سازمان نخواهند داد.
 
 دبیرکل انجمن صنفی کارگری کشور افزود: در خوش بینانه ترین حالت،لیست ناقص خواهند داد و از فردای تصویب این قانون شاهد ظلم به کارگران و افزایش شکایت های مربوط به حق بیمه خواهیم بود. به علاوه ده درصد درآمد سازمان در این وضیت بسیار سخت، از بین خواهد رفت. با تصویب این قانون کارگران شهرداری ها،راه سازی،سدسازی،پیمانکاران روی آب، و تقریباً تمامی کارگران پیمانکاری ها به شدت با مشکل عدم پرداخت حق بیمه مواجه خواهند شد.
 
 ابوی گفت: این همین هفته این طرح در مجلس مطرح خواهد شد« نماینده محترم مجلس رای به ماده 12 قانون حداکثر توان تولید یعنی ظلم آشکار به دو میلیون کارگر پیمانکاری و از بین رفتن حق بیمه کارگران و شلیک تیر خلاص به سازمان تأمین اجتماعی، با رأی ندادن به ماده 12 این قانون، به فریاد کارگران مظلوم پیمانکاری برسید».