به‌روز شده در: ۱۶:۳۲ - ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۱۲۵۸
تاريخ انتشار: ۲۲ دي ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
51 کارمند «سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی» ماهانه 750 میلیون تومان حقوق و مزایا و سایر گرفتند؟! +سند
در ادامه این اسناد مالی 6 ماهه اول 97، بخش دیگری به نام سایر مزایای کارمندان نیز وجود دارد که شامل 1.5 میلیارد تومان هزینه ظرف 6 ماه اول سال 97 می شود و بر این اساس، 51 کارمند ظرف مدت زمان مذکور حدود 4.5 میلیارد تومان حقوق، دستمزد، مزایا و سایر گرفته اند؛ چیزی در حدود ماهانه 750 میلیون تومان!
به گزارش صبحانه، یکی از موضوعاتی که طی سالهای اخیر و با افزایش دسترسی رسانه ها به اسناد و صورت های مالی شرکتها و موسسات مورد توجه جدی تر و دقیق تر قرار گرفته، میزان دریافتی مدیران ارشد و کارکنان موسسات و شرکت هایی است که به نحوی از انحاء با مجموعه های اجرایی و دولتی ارتباط دارند.

به همین خاطر و پس از موج عدالت خواهی مربوط به فیش های حقوقی نجومی، رصد و بررسی کاملتر این گونه نهادها به یکی از برنامه های اصلی رسانه ها تبدیل شده است.

از جمله مواردی که صبحانه در جدیدترین بررسی خود به آن توجه کرده، گزارشات مالی شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری است که اخیرا اسناد مربوط به فعالیت های مالی 6 ماهه منتهی به شهریورماه سال 97 خود را ارائه کرده است که در ان، موارد مهمی به چشم می خورد. اعضای هیات مدیره این شرکت شامل نماینده صندوق بازنشستگی کشوری به عنوان مدیرعامل و بازرگانی صندوق بازنشستگی کشوری، سرمایه گذاری آتیه صبا، آزاد راه امیرکبیر و خدمات گستر صبا انرژی به عنوان سایر اعضای هیات مدیره هستند.

از جمله این موارد که مورد توجه بازرس قانونی شرکت نیز قرار گرفته آن است که بیان شده یکی از شرکت های زیر مجموعه به نام "صبا آرمه بتن" از یکی از اعضای اسبق هیات مدیره خود، طلبی 3.5 میلیارد تومانی دارد که اکنون در ذیل اقلام راکد و سنواتی قرار گرفته است.

صندوق بازنشستگی

همچنین در این اسناد ذکر شده که شرکت اصلی یعنی شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری (بدون توجه به شرکتهای زیرمجموعه گروه) دارای 51 نفر کارمند رسمی و قراردادی است اما در بخش مربوط به حقوق و دستمزد و مزایا بیان شده که این تعداد، طی 6 ماه اول امسال، 3 میلیارد تومان حقوق و مزایا و دستمزد دریافت کرده اند.

با این اوصاف، این تعداد کارمند ماهانه 500 میلیون تومان دریافتی (ناخالص) داشته اند که به صورت ساده، حدودا به هر کارمند 10 میلیون تومان حقوق ماهانه تعلق می گیرد که مبلغ قابل توجهی است.

اما در ادامه، بخش دیگری به نام سایر مزایای کارمندان نیز وجود دارد که شامل 1.5 میلیارد تومان هزینه ظرف 6 ماه اول سال 97 می شود و بر این اساس، 51 کارمند، ظرف مدت زمان مذکور حدود 4.5 میلیارد تومان حقوق، دستمزد، مزایا و سایر گرفته اند؛ چیزی در حدود ماهانه 750 میلیون تومان!

همچنین برای هیات مدیره نیز رقم 485 میلیون تومان به عنوان پاداش درج شده که طبیعتا طبق روال شرکتها، به حساب اعضای حقوقی واریز می شود.