به‌روز شده در: ۱۵:۲۴ - ۱ شهريور ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۱۵۱۹
تاريخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
در نامه‌ای سرگشاده مطرح شد؛
چرا با بازنشستگی پیش از موعد پرستارانِ تامین اجتماعی موافقت نمی‌شود؟/ کار از آن پرستاران، سود از آنِ دیگران!
جمعی از پرستاران شاغل در تامین اجتماعی در نامه‌ای سرگشاده خطاب به سرپرست تامین اجتماعی، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، جمعی از پرستاران شاغل در تامین اجتماعی در نامه‌ای سرگشاده خطاب به سرپرست سازمان تامین اجتماعی از بی‌توجهی به قوانین در شعب سازمان انتقاد کردند و خواستار رسیدگی به مطالبات قانونی خود شدند.
 
در بخشی از این نامه آمده است: سخنرانی شما در روز پرستار و در جمع پرستاران نمونه‌ی شاغل در تامین اجتماعی، موجب خشنودی و ایجاد امید و دلگرمی برای پرستاران شد؛ آنجا که پرستاری را شغلی سخت و زیان‌آور دانستید که قول رسیدگی بیشتر و همچنین پرداخت‌های معوقات قانون بهره‌وری و ایجاد عدالت در سایر پرداخت‌ها و از همه مهم‌تر برخورداری پرستاران از منزلت و جایگاه و ارتقای شغلی را در آن جمع بیان فرمودید.
 
در ادامه این نامه می‌خوانیم: ناگزیریم به اطلاع حضرتعالی برسانیم که هنوز بیشتر از یک ماه از سخنرانی شما نگذشته است که متاسفانه شاهدیم برخوردهای قهری با پرستاران همانند گذشته و بلکه با شدت بیشتری در جریان است. مدیران شما با بازنشستگی پرستاران براساس قانون مشاغل سخت و زیان‌آور که طبق نص صریح قانون، داشتن 20 سال سابقه را شرط استحقاق می‌داند، موافقت نمی‌کنند و به صورت شفاهی این قانون‌گریزی خود را به حضرتعالی نسبت می‌دهند! معوقات بهره‌وری را هم با آنکه از بهمن 88 تا بهمن 91 به پرستاران شاغل در آن سالها تعلق می‌گیرد به صورت ناقص و سلیقه‌ای، پرداخت می‌نمایند و حتی آراء قطعی دیوان عدالت اداری در این زمینه را هم به صورت کامل اجرا نمی‌نمایند؛ سایر مسائل، از قبیل تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری که هم اینک به نام سایر گروه‌ها ثبت می‌شود، بماند برای بعد.
 
 در پایان این نامه آمده است: از شما به عنوان فردی دلسوز که سکانداری سازمان را به عهده دارید، انتظار داریم با درایت و قانون‌مداری که در شما سراغ داریم، با ورود خود به مسائل و مشکلات پرستاران شاغل در این سازمان،  موجبات دلگرمی پرستاران و خدمت‌رسانی بیشتر و با کیفیت‌تر به بیماران و بیمه شدگان را فراهم نمایید.