به‌روز شده در: ۱۵:۲۴ - ۱ شهريور ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۱۵۲۴
تاريخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
در مراسم گرامیداشت پیروزی انقلاب در آمل تاکید شد؛
مسئولان درد کارگران را درک کنند
امام جمعه شهرستان آمل گفت: مسئولان درد کارگران را لمس و درک کنند و برای رفع مشکلات آنها گام بردارند.
به گزارش ایلنا، حجت الاسلام سیدجلیل مرتضوی در مراسم گرامیداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی خانه کارگر شهرستان آمل افزود: از همه مسئولان انتظار می‌رود تا با درک و لمس مشکلات اقشار ضعیف جامعه بویژه کارگران در پیگیری مشکلات آنها گام برداشته شود.
 
او با بیان اینکه وقتی به شهدا نگاه می‌کنیم اکثر آنها از جنس زحمت‌کشان عرصه کار و تلاش و تولید هستند،   افزود: کاخ‌نشنین‌ها نه در جنگ شهید داشتند نه در انقلاب و نه سایر مراسم‌های دینی و انقلابی حضور دارند بلکه اکثریت شرکت‌کنندگان این مراسم‌ها از جنس همین کارگران و زحمتکشان عرصه تولید هستند.
 
وی افزود: اگر امروز ما در جوامع بین‌الملل سخنی برای گفتن داریم به برکت همین جامعه متوسط کشور و بخش عرصه کار و تلاش و تولید است.
 
حجت الاسلام مرتضوی در ادامه تاکید کرد: کارگران نباید ابزاری برای دیگران باشند. کارگران باید همانطور که در عرصه تولید و در عرصه کار و تلاش حرف اول را می‌زنند و میدان‌دار هستند، در بخش مدیریتی هم می‌بایست حرف اول را بزنند.
 
به گفته امام جمعه شهرستان آمل، جامعه کارگری که امروز در بخش تلاش و تولید می‌تواند مقتدرانه سخن بگوید در عرصه مدیریتی هم می‌بایست جایگاه ویژه‌ای داشته باشد. جامعه کارگری باید با یک نگاه منطقی و حرکت انقلابی  با یک حضور همه‌جانبه در جای خاص خودش با دستان شما میدان‌دار باشد.
 
او گفت: اگر دولتمردان و مدیران شما را در جایگاه واقعی خود می‌دیدند و مدیران، عرصه کار را برای شما بازمی‌کردند و نگاه ابزاری نمی‌داشتند، یقینا امروز جایگاه جامعه کارگری ما اینگونه نبود.
 
حجت الاسلام سیدجلیل مرتضوی با بیان اینکه ما باید نگاه ابزاری را بشکنیم، افزود: انقلاب ما این درس را به همه ما داد که هیچ وقت برای هیچ کس ابزار نباشیم.  
 
او  در ادامه اظهار کرد: ما باید برای خودمان و حفظ بقای خودمان با وحدت و همدلی در مقابل همه کسانی که می‌خواهند از این فرصت‌ها سوءاستفاده کنند قد علم می‌کنیم و دست بر سینه هرکس که می‌خواهد نگاه ابزاری به جامعه کارگری داشته باشد، می‌زنیم.
 
به گفته امام جمعه شهرستان آمل، پیام استقلال آزادی و با هم بودن جمهوری اسلامی، زیر چتر ولایت است و هرکس در این نظام قرار بگیرد دست کارگران را ببوسد و افتخار بکند و در کنار کارگران باشد، به دیده منت ولی اگر بخواهد نگاه ابزاری به کارگران داشته باشد، ما دستش را قطع خواهیم کرد و این وظیفه ما است.