به‌روز شده در: ۱۵:۲۴ - ۱ شهريور ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۱۵۶۷
تاريخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
خدایی خبر داد:
تعیین هزینه سبد معیشت کارگران تا پایان هفته جاری
عضو شورای عالی کار گفت: در جلسه کمیته دستمزد چهارشنبه هفته جاری حداقل هزینه‌های کارگران در سال آینده مشخص می‌شود.
علی خدایی در گفتگو با خبرنگار حوزه کار و اشتغال گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، با اشاره به اینکه در جلسه کمیته دستمزد چهارشنبه هفته جاری حداقل هزینه‌های کارگران در سال آینده مشخص می‌شود گفت: در جلسه گذشته شورای عالی کار رقم نهایی سبد معیشتی کارگران استخراج‌ نشده است.
 
عضو شورای عالی کار با بیان اینکه کمیته تعیین دستمزد کارگران وظیفه تعیین میزان حداقل و حداکثر هزینه‌ها و دستمزد کارگران به‌منظور اعلام در شورای عالی کار را دارد، گفت: در تلاش هستیم تا در جلسه هفته آینده شورای عالی کار قدرت خرید کارگران کشور را افزایش دهیم.
 
وی با بیان اینکه کارگران کشور خواستار رسیدگی به عقب‌ماندگی دستمزد آن‌ها نسبت به هزینه‌های زندگی هستند، گفت: حتی اگر بازهم در شورای عالی کار افزایش چنددرصدی برای جبران حقوق کارگران در نظر گرفته شود این میزان افزایش نمی‌تواند هزینه‌های ناشی از تورم افسارگسیخته‌ای که بر کارگران اعمال‌شده است را جبران کند.
 
عضو شورای عالی کار تصریح کرد: تأثیر نرخ تورم بر زندگی کارگران بسیار زیاد است به‌طوری‌که نوسانات حداقلی تورم مخارج خانوارهای کارگری را حداقل تا ۸۰۰ هزار تومان افزایش داده است.
 
خدایی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی هزینه‌های یک خانواده کارگری در ماه ۴ میلیون تومان است، گفت: حقوق یک‌میلیون و ۲۰۰ تا یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار تومان یک کارگر چطور می‌تواند هزینه‌های زندگی یک کارگر را پوشش دهد؟