به‌روز شده در: ۱۵:۵۸ - ۱ خرداد ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۱۸۵۵
تاريخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
معوقات مزدی کارگران پایگاه چغازنبیل تا پایان هفته پرداخت می‌شود
به‌دنبال اعتراض روز شنبه کارگران پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه؛ مدیر این پایگاه گفت: معوقات مزدی کارگران پایگاه تاریخی چغازنبیل و هفت تپه تا پایان هفته جاری پرداخت می‌شود.
به گزارش ایلنا، مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه با اعلام این خبر گفته است: در حال حاضر بخشی از اعتبار مربوط به حقوق کارگران پایگاه تامین شده و تا پایان هفته تمام حقوق معوق کارگران پرداخت می‌شود.
 
عاطفه رشنویی افزود: طبق برنامه‌ریزی انجام شده در سایت میراث جهانی، این مساله برای پس از نوروز نیز کنترل می‌شود.
 
وی درباره جزییات اعتراض کارگران پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه اظهار داشت: موضوع کار نکردن کارگران پایگاه با کارگران مشکل رفع و در پایگاه باز شد.
 
مدیر پایگاه جهانی چغازنبیل و هفت تپه افزود: هیچ گونه برنامه‌ای درخصوص ادامه اعتراض کارگران پیش‌بینی نشده و اگر موضوعی در این باره در فضای مجازی منتشر شده، جوسازی است.
 
وی با اشاره به دلایل تعویق حقوق کارگران بیان کرد: به دلایل زیاد و متوالی اعتبارات پایگاه‌های سطح کشور تاکنون پرداخت نشده است لذا مسئولان میراث فرهنگی پیگیر تامین این اعتبار از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور هستند که به زودی این تامین اعتبار صورت می‌گیرد.
 
وی افزود: معمولا در همه طرح‌های بزرگ عمرانی که اعتبار آنها ابلاغی است، وقتی اعتبار ابلاغ و تخصیص داده شود، حقوق و مزایا را پس از چند ماه می‌دهند.
 
رشنویی تاکید کرد: تا پایان تیرماه ۹۸ در سال مالی ۹۷ قرار داریم و تا آن تاریخ می‌توانیم حقوق‌ها را پرداخت کنیم و هیچ گونه منع قانونی برای پرداخت پس از عید نداریم.
 
 حدود ۹۳ نفر از کارگران شاغل در پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه روز شنبه (۱۸ اسفند ماه ) برای دست‌کم ۳ماه مزد معوقه و پرداخت نشدن ۷ ماه مزایای اضافه‌کاری به همراه عیدی سال جاری اعتراض کرده بودند.