به‌روز شده در: ۱۵:۵۸ - ۱ خرداد ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۱۸۹۹
تاريخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
شریعتمداری مطرح کرد:
رشد اقتصادی در سال ۹۷ محقق نشد/«اشتغال فراگیر» سیاست جایگزین دولت
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به دلیل فشارهای نظام سلطه، سرمایه گذاری‌ها و رشد اقتصادی ۸ درصدی مورد انتظار دولت در سال ۹۷ به شکلی که می‌خواستیم پیش نرفت.
محمد شریعتمداری ظهر امروز پنجشنبه در پاسخ به سوال خبرنگار مهر پیرامون وضعیت اشتغال در لرستان و اقدامات صورت گرفته در راستای رفع معضل بیکاری اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های سازمان‌های حمایتی موجود در استان، تلاش برای رفع بیکاری است.
 
وی با بیان اینکه بر اساس برنامه ۵ ساله باید ۷۷۰ هزار میلیارد سرمایه گذاری در کشور صورت می‌گرفت تا رشد اقتصادی ۸ درصد به دست آید، تصریح کرد: ‬به دلیل فشارهای نظام سلطه سرمایه گذاری ها و رشد اقتصادی مورد انتظار در سال ۹۷ به شکلی که می‌خواستیم پیش نرفت.
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه در این راستا ‬دولت سیاست توسعه «اشتغال فراگیر» را جایگزین کرد، افزود: ‬علاوه بر آن حرکت در جهت ایجاد توسعه اشتغال پایدار روستایی انجام شد و‬ ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای این حوزه برداشته شد.
 
شریعتمداری با اشاره به اینکه از این اعتبار‬ ۳۲۷ میلیارد تومان سهمیه لرستان بود که ۱۲۷ میلیارد تومان از آن پرداخت شده و امیدواریم مابقی این اعتبار نیز جذب شود، گفت: تلاش ما این است در شش ماهه اول سال ۹۸ روند رو به رشد بیشتری در توسعه اشتغال پایدار از طریق روستاها داشته باشیم.