به‌روز شده در: ۱۷:۵۰ - ۲۹ تير ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۲۰۹۵
تاريخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۲
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
معوقات مزدی معلمان رسمی قزوین/ بعید است تا آخر فروردین مطالبات پرداخت شود
جمعی از معلمان رسمی استان قزوین در تماس با خبرنگار ایلنا، از عدم پرداخت مطالبات مزدی خود خبر دادند.
این معلمان می‌گویند: نه تنها حق‌التدریس ما از ابتدای مهرماه 97 پرداخت نشده بلکه سه ماه حق‌التدریس از سال تحصیلی قبلی (سال تحصیلی 96-97) طلبکاریم. با این وصف انگیزه‌هایمان را از دست داده‌ایم.
 
این معلمان می‌گویند: دلیل اشتغال به صورت حق‌التدریسی که نوعی اضافه‌کاری برای معلمان رسمی محسوب می‌شود این است که با حقوق ثابت امورات زندگی‌مان نمی‌گذرد؛ حال اگر قرار باشد برای دریافت پول حق‌التدریس چند ماه منتظر بمانیم، زندگی‌مان به مشکل برمی‌خورد.
 
پیش از این قرار بود مطالبات و معوقات فرهنگیان تا پایان سال 97 پرداخت شود و در این زمینه، وعده‌های بسیاری به معلمان داده شده بود؛ سپس اعلام کردند همه مطالبات تا 5 فروردین پرداخت خواهد که این وعده هم محقق نشد؛ این درحالیست که جبار کوچکی‌نژاد (عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس) در این رابطه به خانه ملت گفته است: قرار بود بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت مطالبات فرهنگیان اختصاص یابد اما سازمان برنامه و بودجه با فریبی که آموزش و پرورش را داد، مانع شد.
 
وی افزوده است: سایر دستگاه‌ها مطالبات کارکنان خود را پرداخت کرده‌اند اما آموزش و پرورش همانند گذشته مطالبات کارکنان خود را با تأخیر طولانی پرداخت می‌کند. برخی مسئولان وزارت آموزش و پرورش از واریز مطالبات فرهنگیان تا پایان فروردین می‌گویند اما به نظر بنده بعید است این موضوع محقق شود و باید مطالبات را از اعتبارات سال 98 پرداخت کنند.