به‌روز شده در: ۱۲:۴۹ - ۲۵ تير ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۲۱۳۰
تاريخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
کارگران بیکار سیل خوزستان برای دریافت معرفی‌نامه بیمه بیکاری به ادارات کار شهرستان‌شان مراجعه کنند
با دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای برقراری بیمه بیکاری به کارگرانی که واحدهای تولیدی آن‌ها در اثر سیلاب آسیب دیده، توافقنامه‌ای بین معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سرپرست سازمان تامین اجتماعی به امضا رسیده است.
به گزارش خبرنگار ایلنا، حسن نسیمی (مدیر روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان) از دستور محمد شریعتمداری برای برقراری بیمه بیکاری به کارگرانی که بنگاه‌های اقتصادی‌شان در اثر سیلاب آسیب دیده، خبر داد.
 
حسن نسیمی تصریح کرد: با دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای برقراری بیمه بیکاری به کارگرانی که واحدهای تولیدی آن‌ها در اثر سیلاب آسیب دیده، توافقنامه‌ای بین معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سرپرست سازمان تامین اجتماعی به امضا رسیده است.
 
وی افزود: پیرو این توافقنامه کمیته استانی متشکل از اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان و سازمان تامین اجتماعی استان برگزار و اقدامات لازم برای اجرای سریع این توافقنامه به ادارات و شعب شهرستانی در استان خوزستان ابلاغ شد.
 
مدیر روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: بر اساس اعلام این کمیته کارگران خوزستانی که محل کار آن‌ها به دلیل سیل اخیر تعطیل شده است، می‌توانند با در دست داشتن کارت ملی و پرینت سابقه بیمه متعلق به دی ماه یا بهمن ماه ۹۷جهت بهره‌مندی از مزایای بیمه بیکاری به ادارات تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان محل اقامت خود مراجعه و ظرف یک روز پس از دریافت معرفی‌نامه از سوی اداره کار به شعب سازمان تامین اجتماعی محل اقامت خود مراجعه و برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کنند.
 
وی یاد آور شد: این مقرری تا زمانی برقرار است که محل کار به دلیل سیل تعطیل باشد و در صورت راه‌اندازی مجدد کارگاه و فراهم شدن زمینه اشتغال، مقرری بیمه بیکاری قطع می‌شود.
 
نسیمی همچنین از دستور مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان به رییس بازرسی کار برای تحقیق و بررسی برآورد خسارت وارده به واحدهای تولیدی خبر داده و گفت: بازرسان اداره کار مکلف شدند تا با حضور مستمر در واحدهای فعال استان و انجام بازرسی‌های ایمنی و حفاظتی تلاش کنند از هر گونه حادثه منجر به محرومیت نیروهای کار شاغل در واحدها به ویژه واحدهایی که در خطر وقوع سیل و آب گرفتگی قرار گرفته‌اند، جلوگیری شود.