به‌روز شده در: ۱۷:۳۰ - ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۲۲۳۶
تاريخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
کارگر نیوز گزارش می دهد//
حقوق صاحبان سهام ناموس نهادهای نظارتی باشد/حاشیه های آقای مشاور در صنعت بیمه +اسناد
در ادبیات مدیریت مالی، مدیرعامل هر شرکت و بنگاه اقتصادی امانت دار دارایی های صاحبان سهام است. به بیان بهتر مدیرعامل به نمایندگی از صاحبان سهام به لحاظ حقوقی و اخلاقی موظف است........
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کارگر نیوز؛ در ادبیات مدیریت مالی، مدیرعامل هر شرکت و بنگاه اقتصادی امانت دار دارایی های صاحبان سهام است. به بیان بهتر مدیرعامل به نمایندگی از صاحبان سهام به لحاظ حقوقی و اخلاقی موظف است با رعایت اصول مدیریتی و مالی، هزینه ها را کاهش و درآمد را افزایش دهد تا بازدهی حقوق صاحبان بهینه گردد. این اصل، محوری ترین رسالت یک مدیرعامل است. اصلی که در صنایع پرریسکی همچون صنعت بیمه بیش از بیش بایستی سرلوحه کارها قرار گیرد.

آقای"الف.د" از جمله مدیران صنعت بیمه است که عملکرد وی در برخی از حوزه ها نتوانسته بازدهی مطلوبی برای حقوق صاحبان سهام را فراهم کند. این مدیر که روابط نزدیکی با یکی از مسئولان ارشد ریاست جمهوری دارد، در دوران مدیریت خود در یکی از شرکت های مطرح بیمه، به دلیل پاره ای از حاشیه های ایجاد شده حقوق صاحبان سهام را با ریسک مواجه کرده است. به طوری که به استناد صورت جلسه هیئت مدیره شرکت مذکور، اعضای هئیت مدیره بررسی موارد مبهم عملکرد وی را در دستور بررسی فوری قرار داده اند. این نگرانی تا جایی پیش می رود که هیئت مدیره تصمیم به عزل وی می گیرد.  
 


 
 
حال که قرار است آقای"الف.د"در شرکت جدیدی به خدمت گرفته شود، این سوال پیش می آید که چرا هیچ نهادی با مدیران با حاشیه و ناموفق در زمینه کاری برخورد نمی کند؟ تا چه زمانی باید عملکرد شرکت های بیمه تحت تاثیر مدیرانی قرار گیرد که از حمایت های سیاسی برخوردارند؟ حقوق صاحبان سهام چرا برای برخی نهادهای نظارتی در اولویت نیست؟ لازم به ذکر است که آقای"الف.د"مشاور یکی از وزرا دولت یازدهم می باشد.