به‌روز شده در: ۱۴:۳۲ - ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۲۴۸۶
تاريخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
کارگران خدماتی شهرداری طبس دو ماه مزد طلبکارند
پرداخت حقوق کارگران خدماتی شهرداری «طبس» در استان خراسان جنوبی دوماه به تاخیر افتاده است.
منابع کارگری در شهرداری طبس به خبرنگار ایلنا گفتند: کارگران خدماتی شاغل در شهرداری طبس واقع در استان خراسان جنوبی هنوز دستمزد اسفند ماه سال گذشته خود را به همراه حقوق فروردین ماه سال جاری دریافت نکرده‌اند.
 
 این کارگران که به صورت قراردادی تحت مسئولیت پیمانکار در بخش خدماتی شهرداری طبس مشغول کار هستند، اظهار داشتند: مهم‌ترین عامل پرداخت نشدن مزد ما کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی در شهرداری است.
 
کارگران در ادامه تصریح کردند: در گذشته جدا از موضوع به تاخیر افتادن مطالبات مزدی، حق بیمه کارگران نیز به موقع به تامین اجتماعی پرداخت نمی‌شد اما در حال حاضر این مشکل برطرف شده و حق بیمه کارگران تقریبا در موعد مقرر پرداخت می‌شود.
 
این کارگران گفتند: در منطقه‌ای محروم و با شرایط سخت، مشغول خدمت‌رسانی به مردم هستیم؛ اما دولت و مسئولان هیچ فکری به حال ما نمی‌کنند.
 
به گفته این کارگران، مسئولان شهری طبس ماه‌هاست که می‌گویند برای پرداخت دستمزد کارگران بودجه نداریم.
 
مجید بهارستانی (شهردار طبس) در رسانه‌های محلی شهرستان طبس در مورد کمبود بودجه در شهرداری گفت: منابع مالی کافی برای تامین هزینه‌های شهرداری نداریم و طبس با دارا بودن منابع متعدد معدنی عایدی ناچیزی از این منابع دریافت می‌کند.
 
به گفته وی، منابع مالی شهرداری از طرق محل ارزش افزوده تامین می‌شود اما مبلغ ارزش افزوده‌ای که به‌‌عنوان مثال در سال گذشته به شهرداری  طبس داده شد، نسبت به هزینه‌ها بسیار اندک است.