به‌روز شده در: ۱۴:۳۲ - ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۲۵۲۱
تاريخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
از سوی مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری؛
جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان کشوری در سال ۹۸ اعلام شد
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: با ابلاغ جداول همسان‌سازی و افزایش حقوق بازنشستگان و موظفین صندوق بازنشستگی کشوری از سوی سازمان برنامه و بودجه، این سازمان متعهد به تخصیص مجموعا ۱۲۲۵۰ میلیارد تومان بابت افزایش سنواتی و همسان‌سازی برای سال ۹۸ شده است.
 
به گزارش ایلنا، سیدمیعاد صالحی (مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری) گفت: با ابلاغ جداول همسان‌سازی و افزایش حقوق بازنشستگان و موظفین صندوق بازنشستگی کشوری از سوی سازمان برنامه و بودجه، این سازمان متعهد به تخصیص مجموعا ۱۲۲۵۰ میلیارد تومان بابت افزایش سنواتی و همسان‌سازی برای سال ۹۸ شده است.
 
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: افزایش حقوق‌ها ناشی از دو بخش افزایش سنواتی و همچنین همسان‌سازی است.  
 
وی درباره بخش اول یعنی افزایش سنواتی گفت: افزایش سنواتی حقوق‌ها برابر با ۱۸% است. البته این افزایش به نحوی است که از ۴۴۰ هزار تومان کمتر نباشد.
 
صالحی همچنین درباره همسان‌سازی افزود: علاوه بر افزایش سنواتی، مبلغی نیز بابت همسان‌سازی به حقوق بازنشستگان اضافه شده است.  
 
وی در جمع‌بندی این موضوع اظهار داشت: مجموع حقوق بازنشستگان رشد ۲۴ تا ۴۰ درصدی پیدا می‌کند. بنابراین، حقوق پایینترین گروههای شغلی تحت پوشش با ۳۰ سال خدمت به ۲۰ میلیون و ۹۸۵ هزار و ۸۸۰ ریال خواهد رسید.
 
شایان ذکر است احکام سال ۱۳۹۸ بازنشستگان تحت پوشش این صندوق صادر شده و بر روی سایت صندوق بارنشستگی کشوری به آدرس www.cspf.ir قرار گرفته است.