به‌روز شده در: ۱۵:۲۹ - ۲۰ تير ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۲۶۳۵
تاريخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
شریعتمداری:
۳۸ چند شغله با اعلام استعفا از کارشان جدا شدند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مسیر شفاف‌سازی در تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری از طریق سامانه‌های شفافیت به تکامل خود رسیده است.
به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی، امروز سه شنبه ۳۱ اردیبهشت در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور «محمد شریعتمداری» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با موضوع ادامه بررسی ضوابط سرمایه‌گذاری صندوق های بازنشستگی و بررسی و تصویب اساسنامه صندوق حمایت و بازنشستگی آینده‌ساز برگزار شد.
 
شریعتمداری، گفت: با ترکیب کلیه اعضا جلسه‌ای را تشکیل دادیم و دو موضوع اساسی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. نخست با توجه به اینکه تعدادی از صندوق‌های بیمه‌ای حمایتی دارای اساسنامه قانونی نیستند و یا باید ساختار آنها مورد بازنگری و اصلاح شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی قرار بگیرد، امروز در این باره مباحثی مطرح شد.
 
وی ادامه داد: ۱۴ صندوق اینگونه‌اند. اولین مورد صندوق حمایتی بازنشستگی آینده ساز بود که در جلسه مطرح و با پیشنهاد اعضا، اصلاحاتی در آیین نامه انجام و قرار شد در متن اساسنامه اعمال شود و با اجماع اعضا تقدیم شورای بالادستی مربوطه شود.
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به اجرای ماده ۱۵ قانون جامع ساختار رفاه اشاره کرد و گفت: ترکیب ذخایر و نحوه بهره‌برداری از صندوق‌ها باید در شورای عالی رفاه مورد بازنگری قرار بگیرد. بر همین اساس دستورالعملی را تهیه کردیم که به صندوق‌ها اعمال شود و مکلف به اجرای آن شوند. یعنی ذخایر دریافتی از بیمه‌شدگان در نهایت به نحوی مدیریت شود که به توانایی و پایداری صندوق در ادامه مسیر تبدیل شود.
 
شریعتمداری اضافه کرد: این دستورالعمل هم بحث و بررسی و پیشنهادات اصلاحی مربوطه مطرح شد. یکی از مهمترین مباحث مطروحه در این بخش که قابل پیگیری از نظر رئیس جمهور است، خروج صندوق‌ها از بنگاهداری است و از مهمترین مفاد ابلاغی به تمام صندوق‌ها خواهد بود.
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در این جلسه همچنین با توجه به نقش اجتماعی شورای عالی رفاه اجتماعی، سازمان‌ها و نهادهای حمایتی گزارشی از خدمت‌رسانی به مناطق سیل‌زده ارائه کردند، گفت: از مهمترین موکدات شورای عالی رفاه پرفروغ نگهداشتن چراغ خدمات حمایتی به مردم آسیب دیده از سیل بود و بازسازی اجتماعی از بازسازی فیزیکی مناطق آسیب دیده از سیل مهم‌تر است ضرورت تامین اعتبارات مورد نیاز برای ادامه امدادرسانی نیز مورد تاکید اعضای شورا بود.
 
وی درباره منع فعالیت دوشغله‌ها در وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی، گفت: پس از تصویب این موضوع در مرجع قانونگذاری، روند حرکت مدیرانی که در دو شغل مشغول بودند برای استعفا از یک شغل شروع شد.
 
شریعتمداری با بیان اینکه عده‌ای خودشان این کار را انجام دادند، ما نیز فشار مضاعفی را وارد کردیم و در آخرین مرحله، ۳۸ چند شغله با اعلام استعفا از کارشان جدا شدند، افزود: طبق گزارش سازمان‌های ذی‌ربط در این حوزه دوشغله دیگری مشغول به کار نیست اما اگر خلاف آن ثابت شود از هر دو شغل عزل می‌شوند.
 
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی درباره دریافت‌های مازاد بر مصوبات قانونی نیز گفت: افراد متخلف مکلف به بازگرداندن این دریافتی‌ها هستند. در صورتی که این کار را نکنند به مراجع قضایی ارجاع می‌شوند تا پولی از بیت‌المال رفته را پس بدهند.