به‌روز شده در: ۱۹:۱۱ - ۲۳ تير ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۲۹۶۳
تاريخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
نماینده مردم تهران در مجلس انتقاد کرد؛
ناکارآمدی قانون بهبود فضای کسب و کار ناشی از کم‌کاری مسئولان است
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: قانون بهبود فضای کسب وکار در بسیاری از موارد به دلیل عدم همکاری دولت، سستی مسئولان شورا و کم‌کاری اتاق بازرگانی دچار رکود می‌شود.
به گزارش ایلنا، سهیلا جلودارزاده (نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی) در برنامه زنده گفتگوی اقتصادی پیرامون موضوع اقدامات ضروری برای بهبود فضای کسب و کار در ایران، قوانین و مقررات دستورالعمل‌ها که از شبکه رادیو گفتگو پخش شد، گفت: قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار به گونه‌ای تدوین و تصویب شده تا مشکلات را حل کند.
 
این فعال کارگری در ادامه گفت: این قانون شورای گفتگوی بین بخش خصوصی و دولتی را ایجاد کرده که بسیار مفید است اما در بسیاری از موارد به دلیل عدم همکاری دولت و یا سستی مسئولان این شورا و کم‌کاری اتاق بازرگانی دچار رکود می‌شود و کارایی خود را از دست می‌دهد.
 
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ما علاوه بر عدم اجرای قانون و کم‌کاری‌ها، با مشکل ساختار و قوانین قبلی نیز مواجهیم. همه دستگاه‌ها در عواید حاصل از واردات و صادرات سهیم هستند. این ساختار غلط و قوانین موجود، مانع از اجرای صحیح و سریع کارها می‌شود. بنابراین اگر ساختار گمرکات اصلاح شود و یک سازمان مستقل بدون دردسر و بدون سود برای وزارت مسکن، ریاست جمهوری، استاندارد و نیروی انتظامی تدارک دیده شود مشکلات حل خواهد شد.
 
جلودارزاده در ادامه افزود: ساختار اداری ما به ۱۰۰ سال قبل برمی‌گردد و متناسب با شرایط توسعه در دنیای امروز نیست.
 
عضو فراکسیون کارگری مجلس در خاتمه یادآور شد: همه دولت‌ها در دنیا یک سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی دارند اما متاسفانه ما در دو دهه اخیر سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را از دست داده‌ایم و فقط کار بودجه را انجام می‌دهد.