به‌روز شده در: ۱۷:۴۴ - ۱۹ آذر ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۳۷۹۴
تاريخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
رئیس انجمن صنفی کارگران پیمانکاری چادرملو:
امیدواریم طرح طبقه‌بندی برای پیمانکاری‌های چادرملو اجرایی شود
حسین رجائیان از تلاش برای اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل برای پیمانکاری‌های معدن چادرملو خبر داد.
حسین رجائیان (رئیس انجمن صنفی کارگران شرکت حاتمی در معدن چادرملوی یزد) در تماس با خبرنگار ایلنا، از تلاش‌ها برای ارتقای وضعیت شغلی کارگران پیمانکاری این معدن بزرگ خبر داد.

وی گفت: در حال حاضر طرح طبقه‌بندی مشاغل برای کارگران پیمانکاری حاتمی در مراحل نهایی خود است و به زودی پیش‌نویس طرح در کمیته طبقه‌بندی مطرح می‌شود؛ امیدواریم این طرح بدون مشکل برای کارگران پیمانکاری حاتمی که حدود ۳۰۰ نفر هستند، اجرا شود؛ ۱۸ شرکت پیمانکاری دیگر نیز در چادرملو مشغول به کار هستند؛ امیدواریم اجرای این طرح در حاتمی، سرآغازی برای اجرای طرح در دیگر شرکت‌های پیمانکاری باشد.

به گفته رجائیان، طرح طبقه بندی مشاغل برای کارگران پیمانکاری اهمیت بسیار دارد و می‌تواند وضعیت درآمدی کارگران را ارتقا ببخشد.

رجائیان خواستار بهبود کنشگری صنفی در چادرملو شد و ادامه داد: ما خواستار این هستیم که کارگران پیمانکاری بتوانند با آزادیِ کامل و بدون نگرانی، به کنشگری صنفی بپردازند. مهمترین مساله این است که کارگران پیمانکاری بتوانند با متشکل شدن و اتحاد، به مطالبات‌شان دست پیدا کنند.

او در پایان ابراز امیدواری کرد شرایط برای کنشگری به سمت بهبود پیش برود و اوضاع شغلی و معیشتی کارگران پیمانکاری ارتقا یابد.