به‌روز شده در: ۱۶:۲۲ - ۲۶ مرداد ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۴۳۲۵
تاريخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
اداره کار کتبی اعلام نکرد
رد صلاحیت دو فعال کارگران ساختمانی در شهرستان کامیاران
دو فعال کارگری با نام‌های فرهاد ابراهیمی و مهرداد صبوری که خود را برای کاندیداتوری هیأت مدیره و بازرس انجمن صنفی کارگران ساختمانی شهرستان کامیاران کاندیدا کرده بودند، توسط اداره کار استان کردستان رد صلاحیت شدند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، این دو کارگر می‌گویند: در تاریخ ۳۰/۱۱/۱۳۹۷ مدارک و مستندات خود را به انجمن صنفی کارگران ساختمانی ارایه داده‌اند اما بعد از گذشت چندین ماه انتظار برای دریافت رد یا تایید صلاحیت، اداره کار به صورت شفاهی به ما اعلام نموده که رد صلاحیت شده‌اید و حق کاندیدا شدن را ندارید.
 
آنها می‌گویند: به صورت کتبی کاندیداتوری خود را اعلام نموده‌ایم و خواستار این هستیم که اداره کار به صورت کتبی رد صلاحیت ما را اعلام کند تا از مجاری قانونی وضعیت خود را پیگیری کنیم اما اداره کار از این کار سر باز می‌زند.
 
به گفته‌ی آنها، بر اساس مقاوله‌نامه‌های سازمان جهانی کار، تشکل‌های کارگری باید مستقل بوده و آزادانه فعالیت کنند؛ همچنین بر اساس ماده ۲۶  قانون مجازات اسلامی هیچ مانعی برای کاندیدا شدن در انجمن‌های صنفی وجود ندارد و تنها کسانی نمی‌توانند کاندیدا شوند که دچار محرومیت اجتماعی هستند.
 
لازم به ذکر است که این دو فعال کارگری محرومیت اجتماعی ندارند.