به‌روز شده در: ۱۷:۰۱ - ۱۸ آذر ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۴۳۲۸
تاريخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
نوبخت:
دولت سال آینده یک میلیون فرصت شغلی ایجاد می‌کند
رئیس سازمان برنامه و بودجه به اشاره به الزام‌های بودجه سال آینده، گفت: طبق برنامه ششم توسعه حدود ۹۰۰ تا یک میلیون فرصت شغلی ایجاد می‌کنیم.
به گزارش ایلنا، «محمدباقر نوبخت» در حاشیه نخستین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ گفت: بر اساس برنامه ششم توسعه حدود ۹۰۰ تا یک میلیون فرصت شغلی ایجاد می‌کنیم و برای سال جاری نیز بیش از ۹۸۸ هزار فرصت شغلی پیش بینی و همین میزان شغل نیز برای سال آینده در نظر گرفته شده است.
 
نوبخت اضافه کرد: رویکرد ما برای دستیابی به اشتغال به گونه‌ای نبود که منابعی را در نظر بگیریم تا بین متقاضیان شغل توزیع شود بلکه آن را بین هشت برنامه طراحی کردیم که یکی از برنامه‌های ما در بخش مسکن است.
 
نوبخت گفت: وقتی نفت از بودجه خارج شود باید منابعی جایگزین گردد یکی از آنها مجموعه یارانه‌ای است که به صورت بودجه‌ای داریم و پرداخت میکنیم که حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است یا یارانهای که فرابودجهای میپردازیم که ۱۴۰ هزار میلیارد تومان است و بخشی نیز یارانه پنهان است که رقم قابل توجهی را شامل میشود که در کالاها و انرژی وجود دارد؛ بنابراین باید در این خصوص تجدید نظر شود تا بتوانیم منابع جدیدی جایگزین نفت کنیم که جزو اولین محور اصلاح ساختار است.