به‌روز شده در: ۱۰:۵۳ - ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۴۵۲۶
تاريخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
شرکت فولادی آمریکا صدها کارگر را اخراج می‌کند
شرکت فولادی آمریکا موقتاً صدها کارگر را در تاسیسات گریت لیکس در میشیگان طی هفته‌های آینده از کار برکنار می‌کند.
 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت فولاد آمریکا موقتاً صدها کارگر را در تاسیسات گریت لیکس در میشیگان طی هفته‌های آینده از کار برکنار می‌کند.
 
 این شرکت اعلام کرد انتظار دارد کمتر از 200 نفر را به خاطر تصمیم توقف تولید در تاسیسات میشیگان از کار برکنار کند.
 
 در اواسط ژوئن این شرکت اعلام کرد فعالیت دو کوره بلند خود را در کارخانه های گریت لیکس و گری ورکس متوقف می کند و دلیل آن را قیمت پایین‌تر فولاد و ضعف تقاضا عنوان کرد.
 
 شرکت فولاد آمریکا اعلام کرد این تعدیل نیرو در کارخانه میشیگان بیش از شش ماه طول خواهد کشید و در تمام بخش های این کارخانه اعمال خواهد شد.
 
این تعدیل نیرو ادعاهای دونالد ترامپ مبنی بر احیای صنعت فولاد داخلی آمریکا را زیر سوال می برد. هفته گذشته ترامپ در پنسیلوانیا گفت عوارض 25 درصدی او بر واردات خارجی، این صنعت مرده را احیا می‌کند.
 
 قیمت داخلی فولاد بلافاصله پس از اعمال عوارض ترامپ افزایش یافت ولی در بحبوحه افزایش عرضه و ضعف تقاضای بخش های اتومبیل سازی و ماشین آلات کشاورزی، سقوط کرد.
 
 قیمت سیم پیچ فولاد تقریباً 37 درصد نسبت به اوج 2018 پایین آمده است.
 
 قیمت ذخایر فولاد آمریکا 73 درصد از اول مارس 2018 کاهش یافته است. ترامپ در این تاریخ تصمیم خود را برای سخت گیری در مورد واردات خارجی اعلام کرد.
 
 یکی از مقامات اتحادیه کارگران فولاد آمریکا که نماینده این کارگران است گفت این تعدیل نیرو برای کارخانه گری ورکس در ایندیانا هم برنامه ریزی شده است. ولی سخنگوی شرکت فولاد آمریکا گفت این شرکت در حال حاضر تصمیمی برای تعدیل نیرو در کارخانه ایندیانا ندارد.
 
شهر گری و ایالت ایندیانا به شرکت فولاد آمریکا پیشنهاد داده‌اند برای کمک به سرمایه‌گذاری 750 میلیون دلاری در به روز رسانی کارخانه گری هورس، بزرگترین کارخانه فولاد آمریکای شمالی، 47 میلیون دلار مالیات را کاهش دهد.