به‌روز شده در: ۱۶:۰۳ - ۴ اسفند ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۴۸۳۵
تاريخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
حسین حبیبی:
با واگذاری بانک رفاه و شستا مخالفیم/ اموال کارگران به قدری بابرکت است که دو بار آنها را می‌فروشند!
دبیر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران با انتقاد از تلاش دولت برای واگذاری بانک رفاه و شرکت‌های شستا گفت: تشکل‌های کارگری باید با این موضوع با قدرت مخالفت کنند.
حسین حبیبی (دبیر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه "دولت قصد دارد بانک رفاه کارگران و  شرکت‌های شستا را به بهانه زیان‌ده بودن واگذار کند" می‌گوید: متاسفانه شنیده‌ها حکایت از آن دارد که بعضی از تشکل‌های کارگری و بازنشستگان نیز قصد دارند در این معامله بعنوان خریدار شرکت کنند!
 
او ادامه می‌دهد: در این بین نکاتی وجود دارد که باید به آن توجه کرد: تغییر و تبدیل  سازمان تامین اجتماعی به علت آن که متعلق به بیمه شدگان و مصداق بارز حق الناس  است  به بخشی از  وزارت رفاه و سپس  وزارت تعاون، کار ورفاه، غیر قانونی بود. همان سال‌ها اولین تصرفات غیرقانونی در اموال کارگران صورت گرفت؛ بعد از آن چون سازمان را «دولتی» کرده‌اند،  تصور می‌کنند که دولت می‌تواند آن را واگذار کند! حالا می‌خواهند اموال و منابع کارگران را به بهانه زیان‌ده بودن و کاهش تصدی گری دولت وچابک‌سازی واگذار کنند!
 
حبیبی با طرح این سوال که «چرا زیان‌ده؟! مگر  همین  دولت‌ها نبودند  که این شرکت‌های زیان‌ده را به سازمان تامین اجتماعی واگذار کردند؟» ادامه می‌دهد: به عبارتی یکبار تحت عنوان رد دیون، شرکت‌هایی را به سازمان واگذار می‌کنند ، یکبار هم تحت عنوان زیان‌دهی، اموال سازمان که حال دولتی شده را واگذار می‌کنند ، بینید اموال و منابع کارگران چقدر برای دولت‌ها  سودآورو با برکت است که دوبار آن را می‌فروشند !
 
حبیبی اضافه می‌کند: اگر این شرکت‌ها زیان‌ده هستند،  تشکل‌های کارگری چرا می‌خواهند خریدار باشند و معامله‌ی مقرون با زیان انجام دهند؟!  تشکل‌های کارگری شاغلین و بازنشستگان اگر می‌خواهند به کارگران خدمت کنند، هنر و توانشان  را در جهت تامین امنیت شغلی و امنیت تشکلات کارگری به کار گیرند؛ مطمئن باشید هرگاه فعالان و تشکل‌های صنفی از هدف و وظیفه خود عدول کردند و بدنبال فعالیت‌های تاجرانه و شرکت داری رفتند، یعنی انحراف و فساد دیگری رخ داده است.