به‌روز شده در: ۱۶:۵۷ - ۷ اسفند ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۴۸۹۷
تاريخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
عضو‌ کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی:
بی‌توجهی به معاهده‌های بین‌المللی کار، حاصل زیاده‌خواهی استکبار جهانی است
عضو‌ کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: امروز همه کارگران جهان باید متحد شوند، چرا که نظام سرمایه‌داری به سرکردگی ترامپ، کارگران و مستضعفان جهان را له می‌کند و نظام سرمایه‌داری روز به روز بزرگ و بزرگتر می‌شود.
به گزارش خبرنگار ایلنا، علی ساری (عضو‌کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی) در اجلاس اتحادیه‌های کشورهای جهان در شهر دمشق سوریه ضمن ادای احترام به شهدای مقاومت سوریه گفت: دولت و‌ مردم ایران همواره در کنار مردم عزیز و‌ شجاع سوریه بوده و خواهد بود.
 
وی ادامه داد: امروز استکبار جهانی فقط به دنبال دسیسه و توطئه است و یک روز در عراق، روز دیگر در افغانستان و روزی در سوریه و یک‌روز با تحریم ایران معاهدات بین المللی را لغو می‌کنند و با لشکر کشی به خلیج فارس می‌خواهند ملت ایران را تهدید کنند.
 
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطر نشان کرد: با این حال مردم ایران روز به روز منسجم‌تر می‌شوند و با پاسخ‌های کوبنده به جهانیان اعلام می‌کنند که ایران به دنبال جنگ نیست و همگام با مردم مظلوم جهان بدنبال گسترش صلح در جهان است.
 
وی ادامه داد: جا دارد از رییس جمهور محترم سوریه جناب بشار اسد به خاطر مقاومت و استقامتی که در برابر تروریسم و استکبار جهانی داشته‌اند، تقدیر و تشکر کنم و تشکر ویژه‌ای داشته باشیم از اتحادیه کارگری این کشور که همیشه در خط مقدم مبارزه هستند.
 
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود گفت: امروز همه کارگران جهان باید متحد شوند، چرا که نظام سرمایه‌داری به سرکردگی ترامپ، کارگران و مستضعفان جهان را له می‌کند و نظام سرمایه‌داری روز به روز بزرگ و بزرگتر می‌شود.
 
وی خاطر نشان کرد: وظیفه ما در این برهه حساس همبستگی است و کارگران باید در محور اتحادیه کارگران جهان WFTV حرکت کنند، چرا که امروز بیش از ۲۰۰ میلیون بیکار داریم و پایین بودن دستمزدها، کار کودک، تبعیض بین زن و مرد و بی‌توجهی به معاهده‌های بین‌المللی کار و حقوق بنیادین همه حاصل زیاده‌خواهی استکبار جهانی است.
 
علی ساری در پایان افزود: بار دیگر اعلام می‌کنم آمده‌ایم تا بگوییم ما در کنار مقاومت و در کنار ملت، دولت و کارگران سوریه هستیم.