به‌روز شده در: ۱۰:۵۳ - ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۵۱۴۶
تاريخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
عضو شورای عالی کار اعلام کرد
دو بسته پیشنهادی کارگران روی میز شورای عالی کار
عضو شورای عالی کار با اشاره به ارائه دو بسته پیشنهادی نمایندگان کارگری برای طرح در نشست روز سه شنبه این شوار، بازطراحی نظام تعاونی‌های مصرف و مسکن را یکی از این پیشنهادات عنوان کرد.
به گزارش کارگر نیوز، علی خدایی، با تشریح پیشنهادات نمایندگان کارگری برای طرح در نشست روز سه شنبه شورای عالی کار که قرار است با سه دستور کار اصلی، برگزار شود، اظهار داشت: پیشنهاد مشخص ما در قالب دو بسته تهیه و به شورای عالی کار ارائه شده است.

وی افزود: تکیه پیشنهادات ما در حوزه نظام توزیع تعاونی‌ها هم در حوزه تامین مسکن و هم در حوزه تامین کالاهای اساسی است که در این زمینه تعهداتی هم متوجه طرف‌های مقابل یعنی گروه کارفرمایی و دولت خواهد بود. ساختار این توزیع را در طرح خود به صورت کامل ارائه دادیم که متفاوت از ساختار سنتی است.

عضو کارگری شورای عالی کار، در حوزه کمک معیشت و جبران قدرت خرید از دست رفته کارگران، پیشنهاد مشخص ما اختصاص ارز ترجیحی برای تهیه و تامین اقلام اساسی خانوار به تعاونی های کارگری است.  

خدایی با تاکید بر اینکه فراموش نکنیم با توجه به نوسانات رخ داده، تورم در دو گروه هزینه‌ای مسکن و کالاهای اساسی واقعا کمر شکن است و فشار زیادی به معیشت کارگران وارد می شود، گفت: بازطراحی نظام تعاونی های مصرف و مسکن در حوزه کارگری نیز از دیگر پیشنهاداتی است که به این شورا ارائه شده است.

وی ادامه داد: در حوزه مسکن هدایت منابع تسهیلاتی و اراضی به نرخ منطقه‌ای برای مسکن کارگران از جمله مواردی است که دولت باید متعهد شود.

خدایی با بیان اینکه به طور خاص تمرکز ما روی مسکن کارگران است، گفت: در نشست گذشته شورای عالی کار معاون اجتماعی و معاون تعاون وزیر عنوان کردند که ۱۰ طرح در حوزه مسکن دارند؛ یکی از درخواست های ما این است که نمایندگان دولت در این خصوص به صورت مشخص طرح های خود را اعلام کنند.

عضو کارگری شورای عالی کار گفت: موفقیت هر طرح به تامین منابع آن بستگی دارد که از وظایف دولت است و اگر دولت نقش خود را بپذیرد آمادگی برای اجرای طرح ها به صورت کامل وجود دارد.

خدایی تاکید کرد: نکته قابل توجه اینکه، در هیچ کدام از این طرح ها به هیچ عنوان به دنبال منبع جدید هزینه‌ای نیستیم بلکه هدایت منابع موجود در جهت تامین مسکن و کالاهای اساسی کارگران مورد تاکید است.

مهر