به‌روز شده در: ۱۰:۵۳ - ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۵۱۵۷
تاريخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
حسین حبیبی مطرح کرد؛
کارفرمای هفت‌تپه قانوناً حق عدم تمدید قرارداد کارگران را ندارد
حسین حبیبی طی نامه‌ای به اداره کار شوش ضمن غیرقانونی دانستن عدم تمدید قرارداد کاری کارگران هفت‌تپه از سوی کارفرما، خواستار ورود اداره کار شوش به این موضوع شد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، حسین حبیبی (عضو هیئت مدیره کانون شوراهای اسلامی کار سراسر کشور) طی نامه‌ای به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شوش خواستار رسیدگی به وضعیت اخراج و تعدیل کارگران نیشکر هفت‌تپه شد.
 
در این نامه آمده است: قرارداد کاری ۲۰ کارگر نیشکر هفت تپه تمدید نشده است. این در حالی است که محمد خنیفر، عضو شورای اسلامی کار به ۶ سال و برخی دیگر به ۸ ماه حبس محکوم شدند.
 
در این نامه با اشاره به واگذاری غیرقانونی هفت‌تپه تاکید شد: به علت دستور تجدیدنظر آقای رئیسی ریاست قوه قضاییه در پرونده اعتراضات کارگران هفت‌تپه، حبس و سایر مجازات کارگران در دست بررسی در مراجع بالاتر قرار گرفته است. پس تا تکلیف نهایی و تجدیدنظر توسط دولت و مراجع قضایی درخصوص هفت تپه و کارگرانش، هیچ کارگری نباید با تعدیل، اخراج، فسخ قرارداد و عدم تمدید قرارداد مواجه شود. دولت به استناد اصل ۲۸ قانون اساسی مکلف به حمایت از کارگران و شرکت نیشکر هفت تپه است. لذا اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شوش موظف است به این مسئله ورود کرده و جلوی تعدیل و اخراج کارگران بگیرد.