به‌روز شده در: ۱۶:۰۳ - ۴ اسفند ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۵۴۷۶
تاريخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران؛
کارفرمایان، کارگران را به “مرگ “گرفته اند تا به “تب “راضی شوند/ کارفرمایان ماندگاری در موقعیت شغلی را بالاترین درجه امنیت شغلی تعریف می کنند
محمدرضا تاجیک گقت: متاسفانه به جایی رسیده ایم که کارفرمایان ماندگاری در موقعیت شغلی را بالاترین درجه امنیت شغلی تعریف می کنند.
رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران در خصوص تعریف امنیت شغلی به خبرنگار کارگر نیوز گفت: یک اشتباه رایج در تعریف امنیت شغلی در ایران اینست که کارفرمایان ماندگاری در شغل را بالاترین درجه امنیت شغلی میدانند.

تاجیک ادامه داد :یکی از عوامل امنیت شغلی را فقط میتوان ماندگاری در شغل نام برد و از عوامل دیگر آن میتوان به بسیاری از عوامل همچون: انتخاب شغل مناسب بصورت آزادانه و نه از اجبار، امنیت مالی مناسب،مهار تورم سالیانه و تامین معیشت ، علاقه شغلی،ارائه نظرات جهت بهبود کار، خلاقیت و ارائه افکار بصورت ازادانه، رشد و توسعه در شغل،مطالبه حق و حقوق ،عدم ترس از دست رفتن شغل و .... نام برد.
 
این فعال کارگری گفت : متاسفانه میتوان گفت در چند دهه اخیر کارفرمایان ، کارگران را به “مرگ “گرفته اند تا به “تب “راضی شوند.
 
عضو هیات مدیره مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور در خصوص آخرین وضعیت برای مشخص شدن حداکثر زمان برای کارهای موقت گفت :با توجه به تبصره یک ماده هفت قانون کار ،حداکثر زمان در کارهای غیر مستمر می بایست توسط وزارت کار تهیه و به تصویب هیات وزیران برسد. این کار توسط وزارت کار انجام و با برگزاری سه جلسه تخصصی در دولت پس از اخذ نظرات وزارتخانه ها و تشکلات کارگری و کارفرمایی به هیات وزیران جهت بررسی و تصویب ارسال گردید و امید میرود پس از سه دهه گشایشی برای کارگران در این ماده انجام گردد.
 
تاجیک گفت : قانون اساسی به استناد بند ۲و۴اصل ۴۳ ،تأمین‏ شرایط و امکانات‏ کار برای‏ همه‏ به‏ منظور رسیدن‏ به‏ اشتغال ،هر گونه بهره کشی و اجبار در کار راممنوع با رعایت‏ آزادی‏ انتخاب‏ شغل،‏کاملا مشخص و تکلیف قانونی دولتها  کرده است .ولی متاسفانه هر چه روبه جلو می رویم این اصل ها کمرنگ تر و دور از دست تر میشود .