به‌روز شده در: ۲۲:۲۱ - ۵ خرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۵۴۹۹
تاريخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۷
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
کارفرما مکلف به پرداخت طلب کارگران، کشاورزان و پیمانکاران شد
شورای تامین اعتراض کارگران «قندتربت جام» را بررسی کرد
جلسه بررسی مشکلات کارگران قند تربت جام از سوی شورای تامین شهرستان در محل فرمانداری شهرستان تربت جام برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، به دنبال اجتماع اخیر کارگران کارخانه قند تربت جام در اعتراض به معوقات مزدی، کارگران این واحد صنعتی می‌گویند که جلسه روز پنجشنبه هفته گذشته شورای تامین فرمانداری شهرستان تربت جام با حضور مسئولان شهرستانی برگزار شد.
 
منابع کارگری در کارخانه قند تربت جام با اعلام این خبر یادآور شدند: طبق مصوبات این جلسه قرار است به طور منظم و به‌روز حقوق و مزایای کارگران در پایان هر ماه پرداخت شود. در عین حال کارفرما موظف است هر ماه لیست بیمه کارگران این کارخانه را در موعد مقرر به تامین اجتماعی ارسال و پرداخت کند.
 
کارگران قند تربت جام همچنین اظهار داشتند: در این جلسه مقرر شد کارفرما کلیه حقوق و مزایا شامل پاداش و اضافه کار کارگران را پرداخت و تا پایان سال جاری همه معوقات طلبکاران شامل کارگران، کشاورزان و پیمانکاران را تسویه کند و لیست تسویه حساب همه طلبکاران را شامل کارگران، کشاورزان و پیمانکاران به مقام قضایی استان و فرمانداری تربت جام ارسال کند.
 
این کارگران گفتند: بخش دیگری از مشکلات کارخانه مربوط به بدهی کارفرما به کشاورزان و پیمانکاران چغندر قند بود که در این خصوص نیز کارفرما مکلف به مشخص کردن وضعیت پرداخت مطالبات آنها شده است.
 
به گفته کارگران، پرداخت معوقات مزدی، پرداخت طلب کشاورزان و پیمانکاران و سامان دادن به وضعیت کارخانه، نمونه‌ای از دلایل اعتراض این کارگران است که تاکنون از سوی مسئولان شرکت اجرایی نشده است.
 
به گفته آنان؛ مدیریت کارخانه قند تربت جام در مقام کارفرمای کنونی مکلف به انجام وعده‌های داده شده است.