به‌روز شده در: ۱۵:۵۹ - ۵ خرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۵۵۲۸
تاريخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
آبایی مطرح کرد:
۵ هزار و ۵۳۵ کارگر در استان مرکزی حقوق معوقه دارند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در شش ماهه سال گذشته ۷هزار و ۱۳۶ کارگر مشمول حقوق معوقه بودند و این در حالی است که در شش ماهه امسال ۵ هزار و ۵۳۵ کارگر حقوق معوقه داشتند.
به گزارش ایلنا، محمد تقی آبایی هزاوه (مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی) در نشستی که با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری  مرکزی و کارکنان این اداره برگزار شد، اظهار کرد: کاهش سطح نارضایتی مردم از اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جمله اقدامات اولویت‌دار این مجموعه است که با جدیت پیگیری می‌شود.
 
وی افزود: مجموعه پرسنل این اداره درصدد هستیم با برخورد مناسب درصد نارضایتی مراجعان را کاهش دهیم و کم و کاستی‌ها را رفع کنیم.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مشکلات برخی صنایع استان طی دو سال اخیر نیز گفت: برخی‌ها تلاش کردند در سطح ملی چهره استان را مخدوش و در رسانه‌های بیگانه نیز وضعیت صنایع استان را بحرانی جلوه دهند و این در حالی است که بروز این مشکلات به دلیل سوء مدیریت و واگذاری‌های نادرست توسط سازمان خصوصی سازی در سال‌های گذشته بوده که اکنون مسئولان استانی را درگیر این مشکلات کرده است.
 
 آبایی هزاوه تصریح کرد: علی رغم مشکلات در دو شرکت بزرگ استان و اعتراض کارگران در خصوص حقوق معوقه که البته مطالبات به حق کارگران است و باید ریشه‌ای مشکلات این صنایع رفع شود اما وضعیت استان نسبت به میانگین کشوری، از جایگاه مطلوبی برخوردار است.
 
وی بیان داشت: در بحث حقوق معوق کارگران به استثنای شرکت‌های آلومینیوم، آذرآب و هپکو که طبق روال با یک ماه تاخیر پرداخت می‌شود، ۱۹ شرکت نسبت به مشابه سال گذشته کاهش داشتیم و همچنین مشابه سال گذشته ۷هزار و ۱۳۶ کارگر مشمول حقوق معوقه بودند و این در حالی است که در شش ماهه امسال مشمول ۵ هزار و ۵۳۵ کارگر شد.
 
آبایی افزود: در شش ماهه سال گذشته تعداد ماه‌های حقوق معوق کارگران ۲۰۵ ماه بود که امسال به ۱۴۲ ماه کاهش یافته است.
 
مدیر‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی اظهار داشت: علی‌رغم مشکلات استان در حوزه روابط کار، تعامل و عملکرد، حوزه امور اجتماعی، کاهش آسیب‌های اجتماعی و توسعه ورزش‌های کارگری عملکرد استان مناسب بوده است.