به‌روز شده در: ۱۹:۱۱ - ۲۳ تير ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۵۶۸۹
تاريخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی:
هپکو دوباره به بخش خصوصی واگذار می‌شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی از موقتی بودن اختیارداری سهام هپکو توسط دولت خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، در روزهای گذشته، فرابورس رسماً طی اعلامیه‌ای با انتقال سهام شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو از شرکت هیدرواطلس به دولت خبر داد. در این اطلاعیه آمده است: «به اطلاع سهامداران محترم می‌رساند بر اساس مصوبه شورای عالی بورس و اوراق بهادار موضوع نامه شماره ۱۲۲/۵۵۳۳۰ مورخ ۹۸/۰۷/۲۱ سازمان بورس و اوراق بهادار با نقل و انتقال سهام شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو از شرکت هیدرو اطلس به دولت جمهوری اسلامی ایران در خارج از ساعت معاملات و انجام تسویه آن به صورت خارج از اتاق پایاپای موافقت گردیده است.»
 
محمدتقی آبایی هزاوه (مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی) در ارتباط با این اطلاعیه به ایلنا می‌گوید: از سهامدار عمده هپکو، خلع ید شده و سهام «فعلاً» در اختیار سازمان خصوصی‌سازی است تا شرایط برای واگذاری مجدد فراهم شود.
 
وی در پاسخ به این سوال که آیا هپکو دوباره خصوصی‌ خواهد شد؛ می‌گوید قطعاً همینطور است به محض فراهم شدن شرایط، سهام این کارخانه دوباره به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.
 
او تاکید کرد: استاندار مرکزی نیز در گفتگو با صداوسیما، در ارتباط با اطلاعیه توضیحاتی دادند و تاکید کردند که اختیارداری دولت در هپکو، موقتی است.