به‌روز شده در: ۱۶:۱۷ - ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۵۷۰۶
تاريخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
کبیری:
تعاونی‌ها می‌توانند اشتغال پایدار را برای توانخواهان ایجاد کنند
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: تعاونی‌ها به دلیل ابعاد اجتماعی و اقتصادی می‌توانند اشتغال پایدار را برای توانخواهان ایجاد کنند و همچنین باعث حضور فعال تر این افراد در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی شوند.
به گزارش ایلنا، «محمد کبیری» درحاشیه مراسم گرامیداشت روز جهانی عصای سفید و امضای تفاهم ‌نامه همکاری مشترک میان  معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی، سازمان بهزیستی کشور، بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون، ویژگی‌های مناسب بخش تعاون برای جامعه هدف بهزیستی را برشمرد.  
 
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد : امیدوارم این کار بتواند بخشی از نیازهای  توانخواهان را پوشش دهد و در نظر داریم از تعاونی‌های توانخواهان در حوزه‌های مختلف  ارائه تسهیلات و حوزه تضامین حمایت کنیم.  
 
 تفاهم‌ نامه همکاری مشترک میان  سازمان بهزیستی کشور، معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون هم زمان با گرامیداشت روز جهانی عصای سفید با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور و معاون امورتعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منعقد شد.
 
گفتنی است این تفاهمنامه در راستای اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و به منظور حمایت از اشتغال و ارتقای رفاه اجتماعی و ایجاد خوداتکایی برای دهک‌های پایین درآمدی در قالب ایجاد و توسعه تعاونی‌های کار آفرینی و تکالیف مندرج در قانون برنامه ششم و قانون جامع حمایت از حقوق معلولان با موضوع استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات موجود طرف‌های تفاهمنامه به منظور شناسایی، آموزش، هدایت، توانمندسازی جامعه هدف از طریق تشکیل تعاونی و توسعه تعاونی‌های تامین نیاز و فراگیر ملی اجرایی می‌شود.
 
اولویت دهی به طرح های تعاونی توان‌یابان جهت معرفی به بانک‌ها و استفاده از تسهیلات و مشوق‌های قانونی و حمایتی یکی از بندهای این تفاهمنامه است.