به‌روز شده در: ۱۹:۱۱ - ۲۳ تير ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۶۳۶۳
تاريخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
سخنگوی ستاد تبصره ۱۴ بودجه:
اگر کمک معیشتی دولت را نگرفته‌اید با سامانه ۶۳۶۹* تماس بگیرید
سخنگوی ستاد تبصره ۱۴ قانون بودجه گفت: چنانچه خانواری خود را مشمول طرح معیشت می‌داند اما تا شنبه شب (بامداد یکشنبه) کمک معیشتی دولت برایش واریز نشد، می‌تواند با سامانه ۶۳۶۹* تماس بگیرد.
به گزارش کارگر نیوز، حسین میرزایی (سخنگوی ستاد تبصره ۱۴ قانون بودجه سال جاری) در گفتگویی که در شبکه خبر به صورت زنده پخش شد، گفت: طرح معیشت خانوار قطعا برای همه افراد مشمول واریز خواهد شد.
 
وی افزود: افرادی که مشمول این طرح می‌شوند ولی تا شنبه شب (بامداد یکشنبه) به حساب آنها واریزی انجام نشد، باید از طریق سامانه ۶۳۶۹* و حتما با استفاده از خط تلفن همراه که به نام سرپرست خانوار، درخواست خود را ارسال کنند.
 
سخنگوی ستاد تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۹۸ با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وظیفه شناسایی و رسیدگی به درخواست افراد متقاضی را دارد، یادآور شد: شیوه شناسایی ما در این وزارتخانه بر اساس شاخص‌های مالی خانوار است که در اختیار ماست. به این صورت که براساس اطلاعاتی که از خانوارها در سامانه رفاه ایرانیان (وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی) آزمون وُسع خانوار را انجام می‌دهیم و مبلغ مورد نیاز را به حساب مشمولان واریز می‌کنیم.
 
میرزایی ادامه داد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هیچ پیامکی برای افرادی که مشمول می‌شوند، ارسال نمی‌کند بنابراین هر پیامکی که به خانوارها مبنی بر «شناسایی آنها به عنوان مشمول این طرح» ارسال شود، کلاهبرداری خواهد بود.
 
او تاکید کرد: این مبلغ اعتباری نیست بلکه به صورت وجه نقد است و مانند یارانه‌ها قابل برداشت خواهد بود. اگر تا شنبه شب مبالغ واریز نشد، خانوارها نگران نباشند چراکه قرار نیست کسی از این طرح حذف شود یا جا بماند.