به‌روز شده در: ۱۵:۲۹ - ۲۰ تير ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۶۳۷۹
تاريخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۲
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
/ ارتباط دادن اعتراضات کارگری به موضوعات خاص را تکذیب می‌کنیم
اعتراض صنفی کارگران هفت تپه مقابل فرمانداری شوش
کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه، صبح امروز برای پیگیری معوقات مزدی و نامشخص بودن وضعیت کارخانه در مقابل ساختمان فرمانداری شوش حضور یافتند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، جمعی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه صبح امروز (۲۹آبان ماه) در ادامه اعتراض صنفی خود برای پیگیری معوقات مزدی و نامشخص بودن وضعیت کارخانه بار دیگر در مقابل ساختمان فرمانداری شوش اعتراض صنفی برگزار کردند.
 
تعدادی از این کارگران در توضیح مطالبات خود گفتند: تا این لحظه کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه با احتساب آبان ماه؛ سه ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده طلبکارند. بخش دیگری از اعتراض کارگران نیز ناشی از مشکلاتی‌ست که در ارتباط با تصمیم اخیر اعضای هیات مدیره در ارتباط با تعطیلی موقت مجتمع بوجود آمده است.
 
این کارگران احتمال می‌دهند در نتیجه وضعیت پیش آمده؛ دستمزد آنها در ماه‌های آتی و به مرور در ماه‌های پایانی سال به سرنوشت مطالبات مزدی پرداخت نشده‌ دچار شود. آنها اظهار داشتند: مجتمع کشت و صنعت هفت تپه از بهمن ماه سال ۹۴ به بخش خصوصی واگذار شده و از روز گذشته نیز با تصمیم هیات مدیره  مجتمع تا اطلاع ثانوی تعطیل اعلام شده و کارگران اجازه ورود به محل کار خود را ندارند.
 
شرکت‌کنندگان در این اعتراض صنفی پیرامون دلیل دیگر مراجعه خود به فرمانداری شوش گفتند: از مسئولان فرمانداری می‌خواهیم به وضعیت بلاتکلیف کارخانه و پرداخت مطالبات معوقه کارگران آن رسیدگی کنند.
 
به گفته آنها؛ بعد از گذشت بیش از سه سال از زمان واگذاری مجتمع کشت و صنعت هفت تپه به بخش خصوصی، هنوز وضعیت این مجتمع و کارگران شاغل در آن به درستی مشخص نیست و مطالبات مزدی کارگران با تاخیر چند ماهه پرداخت می‌شود.
 
این کارگران در عین حال گفتند: در حال حاضر فصل بهره‌برداری از شکر است اما فعالیت کارخانه شکر به دلیل انجام تعمیرات متوقف شده است.
 
کارگران هفت تپه در پایان گفتند: خواسته ما کارگران هفت تپه همانند گذشته صنفی است و اینکه عده‌ای اصرار دارند اعتراضات به حق و صنفی ما کارگران را در فضای مجازی با اهداف خاص به موضوعات مختلف مرتبط کنند، کاملا مخرب است و ما این ارتباط را کاملا تکذیب می‌کنیم.