به‌روز شده در: ۱۶:۴۶ - ۱۶ تير ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۶۳۸۷
تاريخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
در همایش نمایندگان کارگران و کارفرمایان مطرح شد؛
کارگران از اقشار مولد جامعه هستند/ قانون کار بهترین مرجع برای مطالبات قانونی است
مدیرکل تعاون و کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: کارگران از اقشار مولد و تاثیرگذار جامعه هستند و همیشه در تمامی عرصه‌ها نقش ارزشمندی ایفا نموده‌اند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، مدیرکل تعاون و کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی در همایش نمایندگان کارگران و کارفرمایان که همزمان با 29 آبان سالروز تصویب قانون کار برگزار شد، با بیان نقش کارگران در توسعه اقتصادی کشور اظهارکرد: کارگران از اقشار مولد و تاثیرگذار جامعه هستند و همیشه در تمامی عرصه‌ها نقش ارزشمندی ایفا نموده‌اند.
 
میراحد حسینی افزود: بیش از نیمی از جمعیت کشور را این قشر سختکوش تشکیل داده‌اند و جایگاه این عزیزان همواره از ارزش و اهمیت خاصی برخوردار بوده است.
 
وی با اشاره با سالروز تصویب قانون کار در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران افزود: قانون کار میراث ماندگار و گرانبهای امام راحل و در راستای حفظ جایگاه ارزشمند کارگران و کارفرمایان و میثاق نامه مشترک این عزیزان برای دستیابی به اقتصادی پویا با منابع انسانی کارآمد است و تمامی زوایای آن در راستای حفظ و صیانت از نیروی ارزشمند و کار و کار فرمایان و تنظیم روابط کار در آن پیش‌بینی و تدوین شده است.
 
حسینی تصریح کرد: وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برنامه‌های باارزشی را برای حفظ و حمایت  از نیروی کار دارد و تمامی قوانین و مقررات کار و تامین اجتماعی و دستورالعمل‌ها و مقاوله‌نامه‌ها بر همین اصل بنا نهاده شده است.
 
وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری و توجه ایشان به منابع ارزشمند کار و کارگر افزود: قانون کار بهترین مرجع برای مطالبات قانونی است و ایشان تاکید و توجه  خاصی به قشر مولد و شریف جامعه کارگری که نقش خوبی در شکوفایی اقتصادی داشته‌اند، دارند و دولت در همین راستا توجه و اهتمام خاصی به کارگران دارد.
 
حسینی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش تشکل‌های کارگری و کارفرمایی و تعاونگران در عرصه کار و تولید و تلاش اشاره نمود و افزود: توسعه تشکل‌ها در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد و بر همین اساس ما از همراهی تشکل‌ها در تمامی عرصه‌ها بهره‌مند می‌شویم.