به‌روز شده در: ۱۶:۰۵ - ۷ مهر ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۶۷۴۶
تاريخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۱
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
ادامه فعالیت مدیر دو شغله غیرمرتبط در شرکت تحت امر بانک رفاه
سال 1391 بود که نمایندگان مجلس اقدام به بررسی جزئیات طرح ممنوعیت اشتغال به بیش از یک شغل از سوی افراد کردند این در حالی است که هنوز برخی در زیرمجموعه های وزارت رفاه چندشغله هستند
به گزارش کارگر نیوز، سال 1391 بود که نمایندگان مجلس اقدام به بررسی جزئیات طرح ممنوعیت اشتغال به بیش از یک شغل از سوی افراد کردند که طبق آن مقرر شد مدیران، رؤسا و کارکنان دستگاه ها و نهادهای زیر و مؤسسات و شرکت های وابسته به آنها، نتوانند بیش از یک شغل داشته باشند:
 
1. دستگا‌ه‌های اجرایی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 8 مهر ماه 86
 
2. دستگاه‌هایی که تمام یا قسمتی از سرمایه آنها متعلق به دولت است
 
3. نهادها و مؤسسات عمومی غیر دولتی
 
4. شوراهای اسلامی شهر
 
5. نهادها و سازمان‌هایی که به نحوی از بودجه عمومی استفاده می‌کنند
 
همچنین ماده ۲۴۱ قانون تجارت تصریح دارد که هیچ فردی نمی‌تواند اصالتاً یا به نمایندگی از شخص حقوقی، همزمان در بیش از یک شرکت که تمام یا بخشی از سرمایه آن متعلق به دولت یا نهادها یا مؤسسات عمومی غیر دولتی است به سمت مدیرعامل یا عضو هیئت مدیره انتخاب شوند.
 
پتروشیمی امیرکبیر از شرکتهای زیرمجموعه و تابعه وزارت کار است که در حال حاضر اسدالله غلامپور سکانداری آن را به عهده دارد.
 
انتصاب وی در آخرین روزهای اسفند سال قبل با حکم محمدعلی سهمانی مدیرعامل بانک رفاه صورت گرفت، انتصابی که البته می توانست با بررسی موارد و موانع قانونی شکل دیگری به خود بگیرد. زیرا با توجه به تاریخ انتصاب اسدالله غلامپور به عنوان مدیرعامل پتروشیمی امیرکبیر بخوبی روشن بود که او در شهریور 97 به عضویت هیئت مدیره شرکت لیزینگ شید که یک شرکت گردشگری است درآمده بود و این مسئله با یک جستجوی ساده در دسترس قرار می گرفت.
 
موضوع مهم تر اینکه آیا جناب غلامپور می تواند با وجود فعالیت در شرکت لیزینگ شید، انرژی و تمرکز لازم را برای اداره مجتمع بزرگ پتروشمی امیرکبیر داشته باشد؟
 
پرسشی دیگری که درباره ی حضور همزمان غلامپور به عنوان مدیر یک مجموعه ی پتروشیمی و عضویت در هیئت مدیره ی یک شرکت گردشگری مطرح می شود این است که اساسا چنین حوزه هایی به لحاظ حرفه ای و تخصصی چقدر به هم نزدیکند؟
 
پاسخ این سؤال آنقدر واضح است که نیازی به تأمل ندارد با این حساب چطور می توان حضور غلامپور را به طور همزمان در پتروشیمی و گردشگری توجیه کرد؟
 
منبع: بازتاب
 
انتهای متن