به‌روز شده در: ۱۶:۲۴ - ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۷۵۰۱
تاريخ انتشار: ۲۲ دي ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
کاهش نرخ بیکاری آمریکا
نرخ بیکاری آمریکا به ۳.۵ درصد کاهش پیدا کرد.
به گزارش ایسنا به نقل از سی ان بی سی، با وجود کاهش رشد اقتصادی در سطح جهان و تداوم جنگ تجاری با چین، بازار کار آمریکا کماکان در موقعیت نیرومندی باقی مانده است  به گونه‌ای که عملکرد بازار کار بزرگ ترین اقتصاد جهان کماکان رضایت بخش بوده است.
 
میشل پیرس، کارشناس مسائل اقتصادی در موسسه " کپیتال اکونومیکس" گفت: هر چند روند اشتغال‌زایی ماه دسامبر به اندازه ماه نوامبر نیرومند نبود اما تداوم روند کاهشی نرخ بیکاری ما را به استحکام بیشتر در بازار کار امیدوار می کند. احتمالا در سال ۲۰۲۰ شاهد افزایش محسوس سطح دستمزد ها خواهیم بود.
 
در ماه دسامبر شمار بیکاران با ۵۸ هزار نفر کاهش به پنج میلیون و ۷۵۰ هزار نفر رسیده و از طرف مقابل با ایجاد ۲۶۷ هزار فرصت شغلی اکنون شمار جمعیت شاغلین به ۱۵۷ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر رسیده است. طی این مدت هم چنین نرخ مشارکت در بازار کار که نسبت جمعیت فعال در بازار کار به کل جمعیت بالغ را اندازه می گیرد به ۶۳.۲ درصد رسیده است که یکی از بالاترین ارقام ثبت‌شده از سال ۲۰۱۳ تاکنون محسوب می شود.
 
متوسط نرخ بیکاری آمریکا در بازه زمانی ۱۹۴۸ تا ۲۰۱۹ معادل ۵.۷۳ درصد بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به نوامبر ۱۹۸۲ با ۱۰.۸ درصد و کمترین نرخ ثبت شده نیز مربوط به می ۱۹۵۳ با ۲.۵ درصد بوه است.
 
گریگوری داکو، کارشناس بازار کار در موسسه " اکسفورد اکونومیکس" گفت: در سال گذشته شاهد یک روند نیرومند و باثبات در اشتغال‌زایی با وجود جنگ تجاری گسترده با چین، کاهش سطح فعالیت های اقتصادی در سطح جهان و افزایش تنش های ژئوپلتیکی بودیم.
 
در شرایطی که کاهش رشد اقتصادی و افزایش تنش های تجاری با چین به عنوان بزرگ ترین شریک تجاری آمریکا، نگرانی‌ها نسبت به وقوع رکود در بزرگ ترین اقتصاد جهان را تشدید کرده است، آمارهای جدید از بازار کار نیرومند این کشور می‌تواند انگیزه فعالان مالی را برای تداوم فعالیت‌های خود حفظ کند.