به‌روز شده در: ۲۱:۵۱ - ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۷۵۱۲
تاريخ انتشار: ۲۲ دي ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
عباسی:
برای حقوق کارکنان دولت ردیف‌های صددرصدی تخصیص یافته
سخنگوی هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه بودجه کنار گذاشته شده برای تامین کالاهای اساسی در سال آینده مکفی است، گفت: مجلس و دولت برای جلوگیری از عرضه آزاد کالاهای اساسی، برنامه دارند.
به گزارش ایلنا، اسدالله عباسی به برنامه‌های دولت و مجلس در لایحه بودجه سال 99 برای عرضه کالاهای اساسی با ارز 4200 تومانی و جلوگیری از عرضه آن‌ها با نرخ آزاد اشاره کرد و گفت: یکی از راهبردها و سیاست‌های مهم مجلس و دولت جلوگیری از "دو نرخی شدن" قیمت‌های کالاهای اساسی است که در راستای تحقق این مهم باید دستگاه‌های نظارتی قوی‌تر شوند.
 
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌و‌گوی خود با خانه ملت، ادامه داد: همچنین برخلاف سال‌های گذشته که مسائل "عمرانی و تملک دارایی" اولویت نخست لایحه بودجه بود اکنون اولویت لایحه بودجه سال آینده "تامین کالاهای اساسی" است.   
 
وی افزود: کمیسیون تلفیق لایحه بودجه و دولت برای حقوق کارکنان دولت، مستمری‌بگیران کمیته امداد امام خمینی(ره)، پرداخت یارانه‌ها و تامین کالاهای اساسی اعتبار، ردیف‌های پایدار و صددرصد تخصیص یافته در نظر گرفته‌اند که قابل تحقق است همچنین برای مدیریت قیمت کالاها باید سازمان تعزیرات و دیگر دستگاه‌های نظارتی تقویت شوند.   
 
سخنگوی هیات رئیسه مجلس بر اهمیت و نقش دستگاه‌های نظارتی موجود اعم از سازمان بازرسی، دیوان محاسبات، وزارت اطلاعات و سایر نهادهای مربوط به حوزه نظارت در جلوگیری از عرضه کالاها به نرخ ارز آزاد تاکید کرد و گفت: نیازی به ایجاد یک نهاد نظارتی جدید وجود نداشته و صرفا با تقویت دستگاه‌های موجود در این حوزه به لحاظ قانونی و بودجه‌ای می‌توان به مبازه با فساد پرداخت.