به‌روز شده در: ۲۱:۵۱ - ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۷۵۱۵
تاريخ انتشار: ۲۲ دي ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
رفتار متناقض در اعتراض/ تسویه حساب سیاسی به اسم خونخواهی
در ماجرا سقوط هواپیما اوکراینی که به علت خطای انسانی دچار حادثه شده، انتقادات زیادی به مسئولین مربوطه وارد شده که به حق و به جا است. ولی در این بین شدت این انتقادات گاهی به هجمه های هدفمند تبدیل شده که در موارد مشابه آن این گونه نبوده است.
به گزارش  "خط بازار"  در ماجرا سقوط هواپیما اوکراینی که به علت خطای انسانی دچار حادثه شده، انتقادات زیادی به مسئولین مربوطه وارد شده که به حق و به جا است. ولی در این بین شدت این انتقادات گاهی به هجمه های هدفمند تبدیل شده که در موارد مشابه آن این گونه نبوده است. به طور مثال در سال 1395 در پی برخورد دو قطار در مسیر سمنان جان ده ها هموطن عزیزمان گرفته شد که در این خصوص نه تنها عزای عمومی اعلام نشد بلکه وزیر وقت راه و شهرسازی گفت: همه مسافران تحت پوشش بیمه‌اند و از این نظر جای هیچ نگرانی نیست.» هرچند که علت این اتفاق تلخ نیز خطای انسانی معرفی شد ولی در این رابطه نه مجلس و نه هیچ کس دیگری از مسئول مربوطه مطالبه گری نکرد.
 
این در حالی است که در ماجرای سقوط هواپیما اوکراینی، فرمانده هوافضا ضمن اعلام این موضوع که از مردم عذرخواهی می کنم و گردنم از مو باریکتر است، عنوان نمود:"مسئولیت این کار را به عهده می گیرم و آماده برخوردهای لازم در چارچوب قانون هستم" نکته قابل تامل دیگر این است که در ماجرای قبلی نه مجلس و نه دیگر نهادها از وزیر مربوطه مطالبه گری در خور نداشتند در صورتی که در موضوع اخیر نه تنها تمامی نهادها مطالبه گری نموده اند بلکه کار به اعتراضات در دانشگاه ها و ... کشیده است.
 
نقد، مطالبه گری، اعتراض و حق جویی حق هر شهروندی است ولی نباید این امر از مسیر حق، انصاف دور شود و خدایی نکرده متاثر از جریانات خاص و هدفمند سیاسی و تخریبی گردد. نباید اعتراض به حق مردم و مطالبه برخورد با مسببان آن بازیچه جریانات خاص شود چرا که در فضای غبارآلود نمی توان از حقوق تضییع شده مردم و خانواده جان باختگان دفاع کرد.  
 
انتهای متن