به‌روز شده در: ۲۱:۵۱ - ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۷۵۲۳
تاريخ انتشار: ۲۳ دي ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
مهلت هفت روزه مدیر کل کار هرمزگان برای پرداخت مطالبات معوقه کارگران پیمانکاری شهرداری بندر عباس
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: کارفرمایان شرکت‌های پیمانکاری طرف قرارداد با شهرداری بندرعباس یک هفته فرصت دارند برای پرداخت مطالبات معوقه کارگران زیرمجموعه خود اقدام کنند.
به گزارش ایلنا، «هادی ابراهیمی» در نشست بررسی تایید صلاحیت شرکت‌های پیمانکاری طرف قرارداد با شهرداری بندرعباس افزود: حقوق و مزایای کارگران شهرداری باید بر اساس جدول مزد دستگاه پیمان‌دهنده و منطبق با طرح طبقه‌بندی مشاغل که به تایید اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان رسیده، پرداخت شود.
 
وی گفت: هدف قانون‌گذار از واگذاری بررسی صلاحیت شرکت‌های خدماتی به اداره‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جلوگیری از فعالیت شرکت‌هایی است که اقدام به اجرای صحیح قوانین و مقررات کار نمی کنند.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان افزود: در همین راستا صدور گواهی صلاحیت پیمانکاران طرف قرارداد شهرداری را متوقف شده و این شرکت‌ها هفت روز برای پرداخت حقوق معوق کارگران خود مهلت دارند.
 
ابراهیمی ابراز داشت: بر اساس مصوبه شورای عالی کار، از سال ۹۲ همه کارگران دارای قرارداد دائم و موقت که دارای یک سال سابقه کار شده باشند، اعم از اینکه حق سنوات یا مزایای پایان کار خود را تسویه حساب کرده باشند یا خیر، مشمول دریافت پایه سنوات هستند
 
وی تصریح کرد: این موضوع مشمول کارگران شهرداری‌ها هم می‌شود و پیمانکاران شهرداری بندرعباس موظف به رعایت قانون هستند.