به‌روز شده در: ۲۰:۵۸ - ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۷۵۲۵
تاريخ انتشار: ۲۳ دي ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
پیشنهاد تشکیل تعاونی‌های خانوادگی
دومین نشست ارائه ایده‌های عملیاتی جهت تدوین الگوهای مناسب اشتغال زنان مبتنی بر شناسایی مزیت‌ها و فرصت‌های توانمندسازی جامعه هدف با حضور مشاور امور زنان اتاق تعاون ایران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق تعاون، مشاور امور زنان اتاق تعاون ایران با اشاره به اهمیت اشتغال بانوان و بانوان سرپرست خانوار ابراز داشت: با توجه به تعداد زنان سرپرست خانوار، پیشنهاد انجام کار ارائه شد.
 
تهمیه دانیالی ادامه داد: مدیریت شغلی و راهبری شغلی دو راهکاری است که باید برای زنان سرپرست خانوار در این نشست ارائه شد.
 
او گفت: راهبری شغلی بدان معنی است که زنان سرپرست خانوار در قالب گروه به کارآفرین متخصص سپرده شوند تا بتوانند مدل اشتغالزایی ایجاد کرده و در نهایت با ایجاد مدل اشتغالزایی به سوی تشکیل تعاونی گام بردارند.
 
مشاور امور بانوان اتاق تعاون، تشکیل بانک اطلاعاتی حاوی اطلاعات کمی همچنین مشاغل خانگی  زنان سرپرست خانوار را در این نشست، پیشنهاد داد.
 
  او افزود: این زنان  باید در تعاونی چهار مرحله آموزش، ترویج، توانمند سازی و توان افزایی (کسب مهارت) را بگذرانند  و توان افزایی تعاونی‌های مشاغل خانگی را در قالب یک زنجیره به هم متصل می‌کند.
 
دانیالی با تاکید بر اینکه سیاست اتاق تعاون حمایت از تعاونی‌های زنان با محوریت خانواده است، خاطر نشان کرد: این کسب و کار خانگی می‌تواند در قالب فعالیت زنان در کنار خانواده باشد که در نهایت منجر به تشکیل تعاونی‌های خانوادگی خواهد شد.