به‌روز شده در: ۱۲:۴۹ - ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۷۵۶۵
تاريخ انتشار: ۲۴ دي ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
جزای کارفرمایان متخلف
مشمولان غایب نظام وظیفه اجازه کار کردن ندارند
مشمولان غایب نظام وظیفه که وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف نکرده‌اند، امکان کارکردن در سازمان‌ها و کارگاه‌های دولتی و خصوصی را ندارند.
به گزارش پایگاه خبری  پلیس سردار رحمان علیدوست (جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی) گفت: مشمولان غایب نظام وظیفه که وضعیت خدمتی خود را مشخص نکرده‌اند برابر مواد ۵۸ و ۶۲ قانون خدمت وظیفه عمومی با تشدید محدودیت‌ها و محرومیت‌های اجتماعی همچون عدم برخورداری از تسهیلات دولتی و اشتغال به کار در سازمان‌ها و کارگاه‌های دولتی و خصوصی و ... مواجه می‌شوند.
 
وی ادامه داد: کارفرمایان کارخانه‌ها، کارگاه‌ها، شرکت‌ها، آموزشگاه‌ها، بنگاه‌ها، مغازه‌ها، تعمیرگاه‌های دولتی و خصوصی که مشمولان غایب را به‌کارگیری کرده‌اند، برابر ماده ۶۳ قانون خدمت وظیفه عمومی با آنان برخورد و برابر ماده ۶۳ مکرر همین قانون، برای اعمال مجازات تعیین شده به دستگاه‌های قضائی معرفی می‌شوند.
 
جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا همچنین عنوان کرد: براساس ماده ۶۳ مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی، مجازات در نظر گرفته شده برای این دسته از افراد برای بار اول پرداخت هزینه سالانه یک سرباز به مبلغ حدود ۱۳۰ میلیون ریال و برای بار دوم و بیشتر هزینه سالانه سه سرباز محاسبه و اخذ می شود.